To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czarownice w Bibliotece - dziś premiera

„Czarownice w Bibliotece” to tytuł spektaklu Pierra Gripari przygotowanego przez Zdrojowy Teatr Animacji, którego premiera odbędzie się dziś o godzinie 16 w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej. Przedstawienie, które choć w zamyśle zostało przygotowane z myślą o najmłodszych widzach, swoim dwuznacznym poczuciem humoru rozbawi również dorosłych gości. Sztuka ma w prosty sposób uczyć i bawić.

W tytułowej bibliotece dzieje się mnóstwo tajemniczych i niewyjaśnionych rzeczy. A to ktoś przestawi czytelnikowi książkę lub nagle zgasi światło, a to ktoś zagnie kartkę lub poplami flamastrem jedną ze stron książki. Czyżby to był zwykły mol książkowy. Otóż nie, przekonuje się o tym Pan Piotr, pisarz i stróż, który odkrywa, że sprawcami wszystkich zagadkowych wydarzeń są ukrywające się pomiędzy kartkami książek czarownice. Pan Piotr postanawia sprzeciwić się pladze czarownic i zabiera widzów w podróż do wnętrza książek.

Reżyseria: Michał Derlatka, scenografia: Michał Dracz, asystent reżysera Bogna von Woedtke, muzyka Sebastian Ładużyński, obsada: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Sławomir Mozolewski, Radosław Biniek.