To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czarne złoto w Sobieszowie

Czarne złoto w Sobieszowie

Kolejny bajkowy Poranek Rodzinny w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie już w najbliższą niedzielę, 15 listopada. Tym razem dzieci razem z Reksiem poznają historię odkrycia ropy naftowej nazywanej czarnym złotem. Dowiedzą się też w jaki sposób odkrycie to wpłynęło na rozwój współczesnej cywilizacji. Początek spotkania zatytułowanego „Reksio i ropa naftowa” o godz. 12.00. 

Młodzi odkrywcy dowiedzą się skąd wydobywa się ropę naftową, jak ją odnaleźć, do czego człowiekowi jest potrzebna i jakich skarbów pod ziemią poszukiwał Reksio. Zbudowany zostanie też rurociąg, którym popłynie… Tego nie zdradzimy… Przekonacie się sami na Poranku.

W Jeleniej Górze tylko w Miejskim Domu Kultury „Muflon” podczas Poranków Rodzinnych można obejrzeć najpiękniejsze polskie kreskówki, z którymi dorastają kolejne pokolenia. Każdy z poranków to godzinna lekcja wyobraźni dla dziecka oraz przygody znanych i lubianych bohaterów, które są wolne od przemocy. Ale to nie wszystko! Spotkanie trwa około 60 minut i wzbogacone jest warsztatami artystycznymi, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu ze swoimi pociechami.

Wstęp: 10 zł/dziecko (opiekunowie bezpłatnie). Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o wcześniejszą rezerwację. Uwaga: ważność rezerwacji wynosi trzy dni. Rezerwacja i sprzedaż biletów w sekretariacie MDK „Muflon” w godz. 8.00-20.00, tel. 75 755 37 70.