Czarna seria „Karkonoszek”

Miało być znacznie lepiej niż w minionych rozgrywkach, jest tak samo kiepsko. W I lidze kobiet sezonu zasadniczego koszykarki MKS MOS Karkonosze znów seryjnie przegrywają. W niedzielny wieczór, 6 listopada, w dziesiątej kolejce przed własną publicznością jeleniogórzanki po raz siódmy z rzędu musiały przeżywać gorycz porażki. Mocno niepokoi fatalny bilans sportowy (tylko jedno ligowe zwycięstwo).

Zespół trenerów Dariusza Tomasika i Jerzego Gadzimskiego uległ UKS-owi Basket Aleksandrów Łódzki 47:65. To dopiero drugi wyjazdowy i czwarty w grupie B komplet dwóch punktów teamu gości. „Karkonoszki” nie sprawiły kibicom Mikołajkowego prezentu zawalając początkową kwartę. Trafiły do kosza tylko za 8 punktów, rywalki za 23. Ten wynik ustawił mecz. O odrobienie strat w kolejnych trzech „ćwiartkach” było już trudno (15:12, 9:9, 15:16), stąd wysoka porażka. Dla pokonanych najwięcej punktow zdobyły Aleksandra Jagodzińska i Patrycja Szelągowska po 11, Elżbieta Paździerska 10.

Zawodniczki MKS MOS Karkonosze nie potrafią grać równo i skutecznie. W meczu ósmej serii 60:62 z silnym AZS PWSZ II Gorzów Wlkp. o wyniku zadecydowała słaba trzecia kwarta (14:23). Niewiele ponad minutę przed ostatnim gwizdkiem był remis 60:60. Po niepotrzebnym faulu „Karkonoszek” na 14 sekund przed końcem potyczki punkty z dwóch celnych rzutach wolnych zdobyła Katarzyna Jaworska z AZS-u. W 9. kolejce I ligi jeleniogórskie koszykarki uległy w Łodzi outsiderkom z AZS-u Uniwersytet, które już przed rozpoczęciem sezonu były skazywane na degradację. Wstydliwy i wysoki wynik 62:77 (6:16, 16:23, 20:26, 20:12), nie wymaga komentarza. Co dalej? Jak długo jeszcze po kolejnej porażce kibice usłyszą znane im słowa: Znów się nam nie udało...