Zdaniem animatorów tego procesu korzyści ze zmiany systemu są ewidentne i polegają nie tylko na poprawie jakości odbioru, ale też na poszerzeniu rozmaitości programów, które będzie mógł odbierać przeciętny telewidz – w ramach abonamentu będzie to do 22 programów.
Kłopot będą mieli jedynie posiadacze starych odbiorników, gdyż będą musieli kupić dekoder MPEG4. To wydatek rzędu 100-150 złotych. Wszyscy odbiorcy będą musieli przestroić swoje odbiorniki.
Proces wyłączania nadajników analogowych zaczyna się 22 kwietnia. Ostateczne pożegnanie z telewizją analogową nastąpi w regionie w dniu 23 lipca, kiedy zostaną wyłączone analogowe nadajniki na Śnieżnych Kotłach.
Szczegółowe informacje ogłaszane są na stronie internetowej „cyfryzacja.gov.pl”. Uruchomiono też infolinię – 800 – 007 – 788.
Komentarze (9)
Panie redaktorze nie MP4 tylko MPEG4 ;)
Panie koleżkowcu, otóż MP4 jest skrótem od MPEG-4, analogicznie mp3 nie jest skrótem od MPEG-3 - tak żeby nie mylić ;)
mp4 NIE JEST skrótem od mpeg4. Jak rozwinę wypowiedź możesz nie zrozumieć, po prostu nie pisz głupot, bo później ludzie to czytają i powtarzają pierdoły.
to kiedy wyłaczaja- w kwietniu czy w lipcu bo nie zrozumiałam
Sonia Pan "wyłącznik" wyjdzie w kwietniu a że do Śnieżnych Kotłów daleko dojdzie w lipcu i zrobi pstryk....a tak poważnie do lipca będzie działa "stara" telewizja. Pozdrawiam
A co z tymi, co cyfra +,do tej pory ,za granicą mieszkają,to co?
a z tymi to nic, jak dalej ,niech mieszkają, cyfrowy polsat.
Pismak napisał:
"Wszyscy odbiorcy będą musieli przestroić swoje odbiorniki."
Poproszę uprzejmie o szczegóły.
W Jeleniej Górze są odbiorcy, którzy korzystają z nadajników ze Ślęży i to oni już 22 nie będą mieli sygnału . Ci co odbierają ze Śnieżnych Kotłów mają czas do 23 lipca :)