To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Błyskawicznie rośnie liczba chorych na koronowirusa

Błyskawicznie rośnie liczba chorych na koronowirusa

Czy Jelenia Góra stanie się czerwoną strefą? Takie pytanie pojawia się coraz częściej, bowiem na Dolnym Śląsku liczba osób mających dodatni wynik testu na koronowirusa, rośnie lawinowo z dnia na dzień. W Jeleniej Górze dzisiaj (13 października) dodatni wynik testu miała uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 2. Pozytywny wynik testu na obecność COVID19 ma także Wioletta Palczewska, rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Osoby, które miały kontakt z nimi, są na kwarantannie.

Szanowni Państwo, jako osoba pełniąca tak ważną i odpowiedzialną funkcję, jaką jest bycie rektorem Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, czuję się zobowiązana poinformować państwa, że mój test na obecność COVID-19 dał pozytywny wynik. Czuję się dobrze, przebywam na kwarantannie. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, wsparcie i życzenia zdrowia. Uczelnia cały czas pracuje, jednakże - konsekwentnie i zgodnie z zapowiedzią - będziemy wdrażać nauczanie hybrydowe. W trosce o bezpieczeństwo pracowników uczelni i studentów, osoby, wobec których podejrzewa się choćby w najmniejszym stopniu, że mogą mieć koronowirusa, zostały natychmiast poddane kwarantannie. Życzę Państwu zdrowia”- napisała  Wioletta Palczewska na swoim profilu facebookowym.

Jak mówi, na szczęście, nie miała kontaktów ze studentami. Na 10-dniowej kwarantannie są pracownicy KPSW, z którymi pani rektor współpracowała w ostatnich dniach. Uczelnia wprowadziła nauczanie hybrydowe. Wykłady odbywają się on-linie, a zajęcia praktyczne prowadzone są  na terenie uczelni. Grupy są jednak zmniejszone, reżim sanitarny jest zachowany.

Na KPSW przełożono termin rozpoczęcia roku akademickiego. Uroczystość zaplanowano teraz na 26 października. Odbędzie się w auli. - Wezmą w niej udział tylko studenci, kadra i senat KPSW – podkreśla Wioletta Palczewska.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze na kwarantannę skierowano uczniów oraz nauczycieli, którzy mieli kontakt z uczennicą klasy VIII. Okazało się, że dziewczynka ma dodatni wynik na obecność COVID19.

Jak poinformowano nas w jeleniogórskim sanepidzie, 10 - dniowa izolacja czeka około 20 uczniów. Trwa ustalanie dalszej siatki kontaktów. Do dyrektorki szkoły należy decyzja co do sposobu nauczania w szkole.

Zachorowania na Dolnym Śląsku stan 13 października

Jak informuje wojewoda dolnośląski (stan na 13.10, godz. 10.32), na Dolnym Śląsku zanotowano 342 przypadki zachorowań na koronawirusa. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 7373.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 9341,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1814,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 255,

liczba osób wyleczonych z COVID-19: 4502.

Czerwone i żółte strefy

Na Dolnym Śląsku zagrożone wprowadzeniem czerwonej strefy są między innymi powiaty: milicki, polkowicki, głogowski. Przybywa zachorowań w powiatach dzierżoniowskim i lubańskim.  Sytuacja jest jednak dynamiczna i zmienia się każdego dnia.

Kiedy powiat objęty jest czerwoną  lub żółtą strefą?

Obostrzenia w poszczególnych powiatach są nakładane na podstawie dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie między 6 a 12 na 10 tys. mieszkańców, to powiat trafia do strefy żółtej. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, to powiat trafia do czerwonej strefy. Na obliczany współczynnik nie mają wpływy wyzdrowienia.

Komentarze (54)

My Polacy naród wybrany nie takie bitwy przegraliśmy, żeby przejmować się jakimś wirusem - Alleluja i do przodu

Idiota to mało...

My Polacy naród wybrany nie takie bitwy przegraliśmy, żeby przejmować się jakimś wirusem - Alleluja i do przodu

Chyba alleluja i do grobu.Jest źle ,w szpitalu nie ma przygotowanego oddziału pod względem sanitarnym,brak śluz, osobnych łazienek przy pokojach chorych na Covid.

Jeszcze dochodzi obrażanie Służby Zdrowia przez Sasina. Przeprosiny nic nie dadzą tylko dymisja.

Ludziska maseczki używa się tylko JEDEN raz a bawełniane się zmienia i pierze,prasuje .

Sasin ocenił postępowanie lekarskich nygusów.
Nie obraził porządnych medyków z pierwszej linii frontu.

a Szumowski apiać w szpitalu na Wołoskiej z covidem:-P nie nadążysz za tymi naszymi bonzami:-)

Kiedy wreszcie żoliborska kwintesencja podłości i degeneracji dostąpi zakażenia ostatecznego?

Jak ten pisowskie sk....ny wprowadzą stan, to skończy się na tym, ze będzie jak jest, ale:

1) lekarze pójdą w kamasze.
2) każde dziecko będzie musiało odsłużyć jedną noc w miesiącu w domu uciech powstałych w każdym domu parafialnych
3) opozycję i ich sympatyków zagazują w mobilnych krematoriach.

A do reszty będą strzelać, jak tylko się krzywo spojrzy.

Bogu Dzięki , że brodata ikona walki z koronawirusem , przedstawiciel firmy Szumowski Investments , zapewnił nam ponad 1000 respiratorów od swojego kolegi powiązanego z mafią Sołncewską...

Dobra...! j o b a n a zmiana!
Chcieliscie miec Polske w ruinie to wam to narodowi socjaliści PISbolszewicy zalatwili. Respiratory juz mamy w ruinie. Kolej na cale szpitale.
Najpierw beda leczyc studenci medycyny. Pozniej studenci pielegniarstwa. Pozniej ci co chcieli byc lekarzami...na koncu dzieci co sie bawia w lekarzy...
Dżuma Panowie. Dżuma!
Job wasza pisbolszewicka mat'.

Gwałtownie rośnie liczba chorych? A ten kto wpadł na pomysł takiego tytułu artykułu odróżnia zakażenie od zachorowania i wie, że osoba zakażona wcale nie musi zachorować?!

Nj24 wpisują się tym samym w strategię pisowską straszenia statystykami zwłaszcza ludzi starszych którzy "nie czują bluesa"

8 września

"Gościem Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze był minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. W rozmowach z rektor dr Wiolettą Palczewską i prorektor dr Beatą Telążką udział brał także senator ziemi jeleniogórskiej Krzysztof Mróz"

Wszyscy bez masek na r y j a c h.
Ten przygłup mróz też bez maski.

Czyżbyście sądzili Szanowni Czytelnicy, że rząd nie znał już wiosną prognozy przebiegu epidemii. Niezłe przybliżenie potrafi zrobić maturzysta znający ciągi geometryczne i funkcje wykładnicze. Rządowi przygotowali je matematycy z tytułami naukowymi. Dane dostarczyli im epidemiolodzy, biolodzy i chemicy. Rząd z pełna świadomością godził się na śmierć 100 000 Polaków i kalectwo 1 000 000. Miał jednak inne priorytety: zapewnienie sobie monopolu władzy oraz akceptacji zamorskiego patrona do powierzenia stanowiska generalnego gubernatora Polski

Palczewska trzeba było nosić maskę na ryju.

„Wirus jest w odwrocie i nie należy się go bać” - to słowa z kampanii, która robił paraprezydentowi du.pie handlarz biskupią ziemią pod Wrocławiem, narodowy faszysta pisbolszewik, krzyworyjny dwukrotnie certyfikowany patologiczny oszust i kłamca, gangster Moravitzky. Po trupach covidowych do celu! Nauki pobierała ta szajka na trumnach smoleńskich. Bardach smolenski organizowali Sasin i Du.pa

Szumowina w poniedziałek był na kwarantannie. We wtorek zapylał po sklepach.
Był na kwarantannie, znaczy miał kontakt. Gdyby był chory, to by był w izolacji. Generalnie przyjrzałabym się temu, co tak naprawdę się z nim działo te 2 tygodnie temu. Nikt nie potwierdził, że zakończył kwarantannie i mógł chodzić po ulicy. To były tylko jego słowa. I wychodzi na to, że kłamał, przynajmniej w kwestii choroby

Hunta która posiada władzę zaczyna urządzać sądy kapturowe, areszty wydobywcze przy poparciu KRK tak samo jak w Hiszpanii za Franco, tylko tam buł system faszystowski a nasz to jakieś połączenie zamordyzmu putinowsko,łukaszenko,Kima z Korei.
Wybory nic nie dadzą tylko przewrót siłowy uwolni kraj od nędzy,a zarazek faktyczny rozdział ołtarza z tronem.

MY odpowiedzialni POLACY CZEKAMY NA KONSTRUKTYWNE PROPOZYCJE całej opozycji. Mamy serdeczni dość opozycji takiej co to tylko krytykuje i narzeka. Oczekujemy w tak trudnych czasach dla wszystkich, współpracy i narodowego porozumienia, a nie jątrzenia i donoszenia no NASZ KRAJ.

Debile Czekiści niechaj jadą do swojej Rosji i tam niechaj się wezmą za to co najlepiej potrafią, CZYLI ZA CHLANIE SAMOGONU.

Czy pan Szumowski jest podłączony do tego respiratora od handlarza bronią? Powinno to być działko p/lotnicze.
Kłamcy kłamcy i oszuści.Ale księża ich wyspowiadają ,za pokutę oddadzą po kolka milionów na "czarną gorę i sekte grzybka.

Zapraszam. Spróbujemy pomóc....

Jak Pani może prowadzić zajęcia? Pani jest raczej w izolacji a nie na kwarantannie. Powinna Pani być na zwolnieniu. Pamiętam informację w mediach, że Uczelnia będzie pracować tradycyjnie.I to była zapowiedź. Swoim nie rozważnym postępowaniem naraziła Pani innych ludzi (przecież n ie tylko pracowników). A teraz Pani szczęśliwa i wesoła wydaje oświadczenie.

I jeszcze inauguracja????? Naprawdę

Pani Rektor, dużo dużo zdrówka. Trzymamy kciuki za Panią. Pozdrawiamy serdecznie

Do wszystkich oburzonych.
Urzędnicy, nauczyciele, czy władze uczelni to ludzie, nie roboty. Każdy ma świadomość, czym jest wirus i jak "działa". Ta panika w komentarzach i jad to szczyt Waszych możliwości? Istnieje okoliczność sprzed koronowirusa i po koronawirusie. Jeśli wirus pojawia się w jakimś miejscu, to pojawiają się też inne niż dotychczas rozwiązania. To jest proste, logiczne i przede wszystkim odpowiedzialne. Nie przekładajcie swojego strachu na innych.

Kraj mlekiem I jadem plynacy. Naprawde???? Jak mozna w jednym zdaniu napisac, ze ludzie chodza bez masek na ryju I przez nich swiat plonie, a w kolejnym zyczyc zarazy ludziom ktorych sie z jakiegis powodu nie lubi. Wstyd "RODACY"!!!!

Zmarło 116 osób. Zakazonych 6500. Mordercy narodowi faszysci pis.bolszewicy od małego kulawego hitlera Kałczyńskiego chcą sobie zapewnić bezkarności za swoje zbrodnie ustawą bezkarność+ która ma działać wstecz.

Klechy zacierają ręce już przeglądają oferty aut i urlopów pod palmami z ciziami i kochasiami.Alleluja .

- Nie tylko ja jestem poruszony wypowiedzią wicepremiera Sasina, ale i wszyscy lekarze i wszystkie pielęgniarki. Skoro jest tak źle z nami, to może by ci dobrzy politycy, znający realia ochrony zdrowia, w ramach np. wolontariatu stawili się do pomocy w szpitalach. Wiemy przecież, że brakuje rąk do pracy. Jestem przekonany, że po takim dniu, nie gadaliby takich głupot. Pewnie usłyszymy jeszcze, że to przez nas brakuje szczepionek i remdesiviru - mówił prof. Matyja

Takiego popisu buty i arogancji rządzących jeszcze nie było. W jeden poranek politycy PiS obrazili lekarzy walczących z koronawirusem, zlekceważyli zagrożenie zdrowia nauczycieli, których rząd wraz z uczniami wysłał do szkół. Na dodatek zamiast przedstawiać w mediach koncepcje walki z COVID-19, postanowili przedstawić koncepcję przejęcia części prywatnych mediów, które miałyby się stać "powiązane z rządem"

Przecież to jest specjalnie aby obciążyć pielęgniarki odpowiedzialnością i nie daj Boże że ktoś z rodziny Ziobry zachoruje i umrze ten człowieczek opętany zemstą powsadza wszystkich do więzienia .

Czas na upadek tego rządy i rozliczyć przed Trybunałem Stanu.

Zamknąć szkoly

Nichu ja !

Sklepy zamykać,błyskawicznie!

"Dobrze, można już śmiało napisać: 1) Życzę zdrowia prof. Łukaszowi Szumowskiemu. 2) Wierzę, że prokuratura wyjaśni sprawę, jakim cudem chory Szumowski chodził po ulicach. Pewna pani za chodzenie z koronawirusem po ulicach przesiedziała 5 miesięcy w areszcie" - napisał dziennikarz "DGP" Patryk Słowik.

nie chorych a zkażonych. Pytanie ilu z tych wskazanych przez testy zmarło? Zaraz, dziś obiegła media w Polsce informacja z konferencji prasowej Rządu że testy na covid posiadają dokładność rzędu 15-35%....Wiadomość z portali oficjanych z dziś.....Więc na podstawie czego rośnie ta liczba? Na podstawie czego kierują ludzi do szpitali i przymusowe kwarantanny? Pozdrawiam oglądających coś więcej niż własny lęk w lustrze. Wszystko do znalezienia na np WP.pl-

Szumowskiemu życzę miłego pobytu w celi za 200 MILIONÓW zł, które pomógł wyprowadzić że służby zdrowia do handlarza bronią.

Kolejny raz mają procedury za nic, nie przejmują się zdrowiem innych -
@SzumowskiLukasz
z ojcem był w szpitalu w Aninie. Nie przestrzegali żadnych procedur. Na koniec okazało się, że obaj Panowie mają COVID a na dodatek zarazili przynajmniej 9 lekarzy...

Zamknąć szkoły. 6 tys. nowych przypadków "trudno" zauważyć że skok nastąpił po 3 tygodniach od rozpoczęcia zajęć szkolnych.
Szkoły i galerie handlowe powinny być zamknięte we wrześniu, teraz to już po ptokach pozostała "rosyjska ruletka"

Jedni olewają wirusa drudzy bardzo się boją . A co ma władza do tego wirusa , szczególnie w Jeleniej Górze.Wirus jest, , nie jest bardzo zabójczy jak sądzono przed pół rokiem. Trzeba uważać nie być gierojem i jakoś się przeżyje.

Chiny 30 x większy kraj niż Polska a zachorowań wczoraj mieli 13 osób. U nas januszów i ich wytatułowane obleśne grażyny maska pali na ry.. ach, kleją się jeden do drugiego a o higienie zapomnij. Lubią żyć w brudzie.Ich brajanki i dżessiki gorsze od prosiakow w chlewach. Pokolenie 500plus.

Zalecam śmigiełka na głowę w celu dodatkowej ochrony. Najnowsze badania pokazują że czapeczka że śmigiełkiem dzięki strumieniowi powietrza ogranicza ryzyko zakażenia, w połączeniu z maseczką daje 99% ochronę i zapewnia nieśmiertelność.

Wykres
Zakażenia 7 dni + zgony 7 dni

Ładny obrazek pokazujący to przed czym ostrzegałem. Obecnie nie mamy szans na przerywanie łańcuchów transmisji. Masowo pojawiają się ludzie z objawami tak silnymi, że chwilę po potwierdzeniu zarażenia umierają. Nie kontrolujemy już epidemii.

R(t) = 1,77 (zmiana od wczoraj +0,01) R(t) = 1,82 dzień/dzień

Uwaga dzieci idą uciekajcie łone mogom zarazić kofidem.

powiem tak Sasin to zwykły skkóó...eeel. ****ski pomiot, co poszedł do polityki lizać tyłek Jarkowi. Gniiida. Jeśli ma dzieci to wstydźcie się, że macie takiego ojca. Leje na niego, a kiedy wyciągnie kopyta, zapale sobie papierosa i się uśmiechnę

Sasin to 50 twarzy PiSu - szeroki, spas iony ryj i świń skie oczka cwan.iaczka.
Je*** ***.

mam nadzieje, ze zaraza rozniesie sie po kosciolach i wirus pozabija wielbicieli zlodzieji i pedofilow.

"Róbta co chceta" - nawet w ZSRR nie było takiej durnoty. Nie noście maseczek, to wam przyniosą kwatki na 1 listopada.