To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Cudownie, wundervoll, Úžasny“ po raz ostatni w Teatrze Norwida

Fot. Paweł Sosnowski

Jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza w środę, 9 grudnia, o godz. 19.00 na ostatni już spektakl „Cudownie, wundervoll, Úžasny“ w reżyserii Karli Štaubertovej. Występują: Katja Schreier (DE), David Thomas Pawlak (DE), Magdalena Kępińska (PL), Robert Mania (PL), Jana Stránská (CZ), Michal Maléř (CZ). 

Czterech autorów z trzech państw podjęło się próby utworzenia trójjęzycznego tekstu sztuki, który będzie można wystawić bez tłumaczenia. Vojtěch Bárta, Szymon Bogacz, Zuzanna Bućko oraz Stefanie Witzlsperger w trakcie dziesięciodniowego pobytu w Domu Gerharda Hauptmanna napisali tekst w trzech językach: polskim, niemieckim oraz czeskim.

„Cudownie, Wundervoll, Úžasny” to historia grupy ludzi trzech narodowości, którzy w pewnej firmie-korporacji specjalizującej się w sprzedaży dosłownie wszystkiego zakupili… cud. Wyczekujący (na zielonej łące) na swój produkt konsumenci nie mogą się go jednak doczekać, cud nie nadchodzi, a napięcia pomiędzy bohaterami narastają. Co z tego wyniknie? Mieszanka dobrego czeskiego humoru, niemieckiej perfekcji i polskiego… szaleństwa.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z autorami sztuki – reżyserką Karlą Štaubertovą, Zuzanną Bućko, Szymonem Bogaczem i Stefanie Witzlsperger. Wstęp na spotkanie wolny!