To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Co się dzieje w "13"?

Co się dzieje w "13"?

- Pomóżcie. To jest przerażające, co tu się dzieje – mówią nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 13. Na przerwach nie mogą rozmawiać z rodzicami swoich uczniów, bez zgody dyrektorki nie mogą wyjść do toalety, ani też przyjść do szkoły po godzinach! Ona sama każe im pisać notatki służbowe na swoich kolegów po fachu. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

- Z tą kobietą nie da się pracować – mówią nasi rozmówcy o dyrektorce SP nr 13 Barbarze Jaśniewicz. Jest ich kilkunastu. To obecni, byli pracownicy i współpracownicy szkoły. Nie tylko nauczyciele. Są też rodzice dzieci. Większość boi się mówić, usta chętniej otwierają ci, którzy odeszli.


Nauczyciele podczas dyżurów na przerwach chodzą po korytarzach, nie mogą rozmawiać z rodzicami uczniów. Zabrania im tego pani dyrektor. - Chciałam porozmawiać z wychowawczynią o moim dziecku, ale ona bała się – mówi nam Barbara Pogorzelska, matka czwórki dzieci uczęszczających do „trzynastki”. Ten sam problem miała inna matka Danuta Czyżewska.
Nauczyciele na przewie nie mogą rozmawiać nawet między sobą. Mają chodzić i pilnować dzieci. I nie mogą chodzić obok siebie, mają się mijać na korytarzu. Jedna z nauczycielek nawet nie mogła wyjść do toalety. - Szła do pani dyrektor, by się zwolnić na chwilę. Kiedy spotkała ją na klatce schodowej, ta zarzuciła jej, że nie jest na dyżurze – opowiada nasza rozmówczyni.

To jednak tylko wstęp do tego, co słyszymy dalej z ust naszych rozmówców. Mówią, że są zastraszeni przez szefową, która rządzi tam od 2,5 roku. - Już pierwszy mój kontakt z panią dyrektor był nietypowy. Weszła do mojego gabinetu i powiedziała: ten komputer, ta drukarka i to ksero proszę przenieść do mnie do gabinetu – mówi nam były kierownik administracyjny. Był to praktycznie cały sprzęt, który znajdował się w gabinecie.
Potem było coraz gorzej. Dyrektorka dawała mu mnóstwo zadań i krótki czas realizacji na ich wykonanie. Z czasem odsunęła go od zadań wynikających z jego funkcji.

Tradycją w szkole stało się pisanie notatek służbowych na swoich kolegów. Dotyczyło to wszystkich: nauczycieli, pracowników administracyjnych. A powody były błahe. - Dostałam kiedyś takie upomnienie – wspomina Anna Pietrowska, była sekretarka. - Było ono ustne, pisemne miał mi wypisać pan kierownik. Pani dyrektor kazała mu to zrobić, ale on odmówił.

Całość czytaj w najnowszym wydaniu "NJ".

Komentarze (154)

To prawda!!!!! Obecna Pani Dyrektor nie jest odpowiednia osobą na tym stanowisku!!! Osoba pokroju panin Dyrektor nie powinna zajmowac takiego stanowiska pracy. Niestety Pani Dyrektor ma "szerokie plecy" tam gdzie trzeba je mieć i mimo, że bardzo tego chcemy to ciężko jej sie pio prosty POZBYĆ. Gdyby ta kobieta miała sumienie to po przeczytaniu tego sama powinna zrezygnować. Pragne dodać, że Pani Dyrektor wynajduje powody by pozbyc sie naprawdę wspaniałych nauczycieli, którzy psychicznie sa molestowani przez w/w Dyrektor. Czy to średniowiecze - jeżeli tak to Pani Dyrektor powinna znaleźc sie na STOSIE I SPŁONĄĆ ŻYWCEM!!!!!!!!!

:evil: co to ma w ogóle być...?! ta gościówa jest nico pokręcona ! niech se nie wyobraża za dużo że ędzie się rządzić pracownikami sp13 nie tak jak należy..popieram to co inni o niej myslą .!

To bardzo przykre , chodziłam do tej szkoły już bardzo dawno temu, ale zawsze na kierowniczych stanowiskach były odpowiednie kobiety, mądre i przedsiębiorcze , dlatego tym bardziej jeżeli to prawda należy się tą sprawą bardzo poważnie zając i w razie potrzeby usunąć p. dyr

Normalnie jestem w szoku! Że gdy mnie i całą nmoją klasę zostawiała i mówiła że ma ważny telefon to szła do innego ucznia! Chodziłam do tej szkoły i wiem co znaczą lekcje z P. Jaśniewicz!Znaczy to lekcją nazwać nie można było! Każdy w szkole ma jej dosyć! Mam nadzieję że dyrekcja w 13 niedługo się zmieni!!

Oby ją usunęli z tego stanowiska i jak najszybciej!!!

calkowita prawda. Pani Dyrektor ma szerokie plecy, poniewaz z tego co mi wiadomo pojawialy sie osoby z kuratorium w szkole, poniewaz byly skargi, ale wszystko bylo w porzadku. W takim wypadku gdzie sie mozna zglosic?? Do kogo?? Skoro nie ma sie nawet poparcia z kuratorium?? Sprawa nadawala sie do gazety od samego poczatku ale nauczyciele bali sie. Dobrze ze sprawa wychodzi powoli na jaw. Czas moze cos z tym zrobic...

W zupełności zgadzam sie z miomi przedmówcami. Wybór p. Jaśniewicz na stanowisko dyrektora było kompletną porażką dla jeleniogórskiej oświaty. Oby więcej się takie pomyłki nie zdarzały.
Moje dziecko, mimo, że z rejonu SP-13, chodzi na szczęście do innej szkoły - właśnie z powodu w/w P. DYREKTOR.

Czekamy teraz tylko na "laurkę", jaką wystawi sobie sama Pani Dyrektor podszywając się pod wdzięcznych rodziców, nauczycieli lub pracowników. Chwalić, to ona się umie najlepiej....

To jest naprawdę przykre, że tacy ludzie są nauczycielami. To godzi w dobre imię tej grupy zawodowej. Kto choć raz miał okazję kiedykolwiek przez chwilę współpracować z tą kobietą wie, że dla tej kobiety wartości ludzkie to zupełna abstrakcja. W każdej szkole, w której ta kobieta pracowała po jej odejściu odetchnięto z ogromną ulgą. To, że po kazdej kontroli dokumentacja jest w miarę w porządku to żadna łaska bo tak musi być. Ale nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji to nie są kartki z kolejnego segregatora. Ci ludzie pracują z dziećmi małymi dziećmi dla, dla których na co dzień powinni tryskać optymizmem, łagodnością, dobrocią, życzliwością, cierpliwością, powinni wspomagać rodziców w kształtowaniu ich osobowości. Jak to mają czynić kiedy idą do pracy sfrustrowani i tak naprawdę codziennie nie wiedzą co przyniesie kolejna minuta czy godzina. To przede wszystkim od dyrektora zależą poprawne relacje między pracownikami a skoro ich nie ma to nie ma dobrej pracy za to jest praca w stresie i niepewności. Jest mi cholernie szkoda tych nauczycieli i pozostałych pracowników bo wiem, że to co napisane w tym artykule jest prawdą, ta "Pani" taką ma osobowość i potrafi dopiec do żywego. Skoro ani władze miasta ani kuratorium nie chcą Wam pomóc to nie pozostaje Wam nic innego jak tylko przed następną kadencją nie dać poparcia dla pani dyrektor i do komisji konkursowej wybrać mądrze skład z przedstawicieli grona i rodziców. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli pechowej "13".

Jeśli tą kobiete nazywacie dyrektorem to jesteście w ogromnym błędzie!!!!! To TYRAN!!!! Ona nawet do dzieci z VI klasy po ogłoszeniu wyników próbnego testu krzyczała że są "downami".Jak tak można????? Staramy się wychować nasze berbecie na tolerancyjnych ludzi a Ona z takimi tekstami do młodzieży no ludzie chyba nie o to chodzi.Zreszta jakim prawem jakaś obca baba ma nam dzieci wyzywać????Jeśli my rodzice nie zbierzemy się w zgrana grupe i nie zaczniemy walczyć z Tą babą(niestety tylko takie określenie nie podlega cenzurze)to ona zniszczy psychike NAM i naszym DZIECIOM. Ludzie zjednoczmy sie i pokarzmy naszym władzom że dość mamy "Dyrektorki z 13-tki" Ten artykuł powinien wszystkich rodziców ,którzy się boja mówić ośmielić.Kto będzie uczył Nasze-Wasze dzieci jak wszyscy normalni i porządni nauczyciele uciekną?????? Pani dyrektor????? Ach tak zapomniałam ,że jest to jedyny człowiek który potrafi byc w jednym momencie d trzech miejscach na raz!!!! :)Nauczyciele uciekają nowi przychodzą bo jeszcze Jej nie znają ale też uciekną.U nas w szkole jest straszna presja.Praktykant z j.niemieckiego to nerwicy sie nabawił przez dyrkę rece mu latają jak listki osiki,biedny chłopak.Pytam jeszcze raz kto będzie uczył nasze dzieci,jak nauczyciele odejda??? Lepiej chyba usunąć jednego pseudo Dyrektora niż zostawić szkołę bez nauczycieli!!! A Panią Jasniewicz to polecam na stanowisko Kierownika naszego Aresztu Śledczego jeśli jest taka funkcja. :evil:
Za ewentualne błędy przepraszam pisałam w afekcie.Pozdrawiam wszystkich i czekam na propozycje zjednoczenia sie.Zadbajmy o zdrowie naszych dzieci!!!! Przestańmy się bać "@Dyrekcji @" LUDZIE ZACZNIJMY WALCZYĆ
STRAJK!!!!!!!!!!!!!! SOLIDARNIE!!!!!!!

Głupoty opowiadacie, Pani Dyrektor jest normalną kobietą i zależy jej na uczniach szkoły nr 13 i walczy o nich znam to z autopsji.Można bardzo dużo krzywdy zrobić takimi osądami. Nareszcie dyrekcja robi porządek w szkole,a nie nauczyciele robią co chcą i to się im nie podoba. Do roboty niech się wezmą a nie tylko żądają, jak nie podwyżek do traktowania hrabiowskiego

Ty człowieczku to z małomądrym się przez ściane macałeś co? Może samą Dyrką jesteś? Ja wiem co mówie mam tam dzieci!!! W tym artykule nie ma ani jednego kłamstwa.A takie anonimki to wyjątki!!! Więc daj spokój bo nie wiesz co mówisz!

Niestety moje drogie panny (nauczycielki), szkoła pewnie pod***da bo zamiast uczyć dzieci marnujecie czas piszanie skarg i donosów. Pod***da bo może nauczyciele się wypalili zawodowo ? Trzeba to zbadać. Pracować nie spiskować. W pracy nie ma demokracji. Jak wszedzie jest zależność podwładny - zwierzchnik (chyba, że w szkolnictwie jest inaczej - nienormalnie) . Nie podoba mi się przełożony - to się zwalniam a nie zmieniam dyrektora. Przyjdzie następny coś się wam nie spodoba i też będziecie ryć pod nim jak świnki ? Nowy dyrektor powinien się dwa razy zastanowić zanim przyjdzie do was. Dla dobra dzieci, które podobno jest dla was najważniejsze, do roboty albo poszukajcie sobie innego zajęcia. Najlepiej takiego gdzie zwierzchnik będzie padał przed wami na twarz, bił pokłony i wielbił ślad waszych stóp bo wy jesteście nauczycielkami.

Niestety moje drogie panny (nauczycielki), szkoła pewnie pod***da bo zamiast uczyć dzieci marnujecie czas piszanie skarg i donosów. Pod***da bo może nauczyciele się wypalili zawodowo ? Trzeba to zbadać. Pracować nie spiskować. W pracy nie ma demokracji. Jak wszedzie jest zależność podwładny - zwierzchnik (chyba, że w szkolnictwie jest inaczej - nienormalnie) . Nie podoba mi się przełożony - to się zwalniam a nie zmieniam dyrektora. Przyjdzie następny coś się wam nie spodoba i też będziecie ryć pod nim jak świnki ? Nowy dyrektor powinien się dwa razy zastanowić zanim przyjdzie do was. Dla dobra dzieci, które podobno jest dla was najważniejsze, do roboty albo poszukajcie sobie innego zajęcia. Najlepiej takiego gdzie zwierzchnik będzie padał przed wami na twarz, bił pokłony i wielbił ślad waszych stóp bo wy jesteście nauczycielkami.

Pamiętam P. Jaśniewicz /W/,była wychowawczynią kl"O"w SPnr3 latach 90.Zajmowała się intrygami , posądzaniem innych o kradzieze , nie szanowanie dzieci,oczernianie swoichkolezanek z pracy . /byłam świadkiem uderzenia dziecka w głowę i jej zaskoczenie gdy zobaczyła ,ze rodzic to widział i jej słowa "to jest tłuman"Taka osoba nie powinna pracować z dziećmi i sprawować stanowisko DYREKTORA.

Pani Dyrektor, wreszcie znajduję Pani komentarz. Tak długo czekałam na kolejną treściową i językową rewelację!!! I ten Nick - Normalny...Brawo!

Ty mamo zastąp Panią dyrektor i wtedy pogadamy.... Dzieci swoje zawsze możesz przenieść do innej szkoły gdzie dyrektor będzie bił ci pokłony.

mama napisał:
Ty człowieczku to z małomądrym się przez ściane macałeś co? Może samą Dyrką jesteś? Ja wiem co mówie mam tam dzieci!!! W tym artykule nie ma ani jednego kłamstwa.A takie anonimki to wyjątki!!! Więc daj spokój bo nie wiesz co mówisz!

Ja mam pytanie do redaktorów piszących ten artukuł. DLACZEGO NIE PYTACIE NAUCZYCIELI KTÓRZY PRACUJA W TEJ SZKOLE O ZDANIE NA TEMAT PANI DYREKTOR TYLKO CELOWO SZKODZICIE NASZEJ SZKOLE??? UCZĘ W SP13 i nie życzę sobie artukułu na pierwszej stronie NIE PYTAJĄĆ MNIE CZY MOICH KOLEGÓW O OPINIĘ.

PODCZAS KONTROLI Z URZEDU MIASTA PAN NACZELNIK ROZMAWIAL INDYWIDUALNIE Z NAUCZYCIELAMI I ROBIŁ WYWIAD I JAKOS CIEKAWE ZE NIE ODWOŁANO PANI DYREKTOR???
PONIEWAŻ TO CO PISZĄ NJ TO NIEPRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIEPRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niedawno byłam w tej szkole w pokoju nauczycielskim. Przyszła jakaś Pani nie przedstawiając się kim jest i nie pytając kim ja jestem wyprosiła mnie z tego pomieszczenia.Pracowałam w tej placówce 10 lat i taka przykrość mnie spotkała.Później dowiedziałam się że jest to dyrektorka tej placówki. Takie zachowanie jest niegodne dla pani dyrektor.Wyobrażam sobie w jaki sposób w takim razie może traktować swoich nauczycieli.

DRODZY REDAKTORZY SZKODZICIE SP13 PISZĄC TAKI ARTYKUŁ !!!!

to prawda nikt nie pytal nas o zdanie. przed chwilą kolega zadzwonił do mnie i powiedział o artykule. Potwierdzam nie jest tak jak piszecie czy autor tego artykułu na prawdę czuje sie lepiej że napisał takie oszczerstwa???
Teraz oczekujemy za tydzień na pierwszej stronie PRAWDY !!! Zapytajcie nas pracowników SP 13 i wtedy napiszcie artykuł !!!

Głupoty opowiadacie, Pani Dyrektor jest normalną kobietą i zależy jej na
uczniach szkoły nr 13 i walczy o nich znam to z autopsji.Można bardzo dużo
krzywdy zrobić takimi osądami. Nareszcie dyrekcja robi porządek w szkole,a
nie nauczyciele robią co chcą i to się im nie podoba. Do roboty!!!!!!!

brak obiektywizmu !!!

NIC SIE W SP13 NIE DZIEJE !!!!

w13 ludzie wolą milczeć i cierpieć a pani dyrektor to wykorzystuje,wciąż woła od rodziców pieniędzy na farby lub parkiet jaka to szkoła biedna od miesięcy pani dyrektor w szkole która jest publiczna garażuje swoje stare auto,jak by wynajęła prywatny to by musiała płacić i to nie małe pieniądze.Niech zacznie szkole płacić pieniądze się przydadzą po takim po takim tekscie w gazecie powinna zrezygnować z tego stanowiska.Bo to nie koniec obserwacji pani dyrektor w końcu noga jej się powinie.J pracownicy tej placówki będą normalnie funkcjonować.A nie w ciągłym strachu

"- Pomóżcie. To jest przerażające, co tu się dzieje – mówią nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 13." - CAŁKOWITA NIEPRAWDA, NIKT NAS O ZDANIE NIE PYTAŁ !!!!!

Tylko dlaczego wszystkie pozytywne komentarze są napisane z jednego komputera:):):)Nie dajmy sobą pomiatac.Pani dyrektor nigdy się nie zmieni i taka jest prawda.od kiedy pamiętam to córka pani dyrektor zawsze mogła robic w szkole co tylko chciała.Nie ładnie tak.

"Tradycją w szkole stało się pisanie notatek służbowych na swoich kolegów"- MOŻE KIEDYŚ I TAK

Dziwi mnie bardzo powtarzające sie IP.
To samo IP ale inny Nick ? :whistle:
Przypominam ,że to IP jest też widoczne przy wysyłce poczty :lol: .

do bezpośrednio zainteresowanej:
Po pierwsze, z tą dyrekcją to kulą w płot, jestem chłop z torbą - na 100 %. Tak z ciekawości spędziłem słownie 1 godzinę w necie szukając różnych rzeczy o tej szkole i wiecie co znalazłem ? Kiedyś prywatne liceum Amicus pożarł się z dyrekcją trzynastki. Teraz Amicus jest w cieplicach i wystarczy wejść na naszą klasę by zobaczyć, że bardzo dużo nazwisk nauczycieli z 13 jest też w amicusie. Czyli fucha po godzinach. Teraz trzeba jeździć do cieplic - ból. A było tak pięknie, zostawało się po godzinach. Tak na prosty chłopski rozum -ciekawe czy nagonka na SP 13 to nie jest dalszy ciąg wojenki z Amicusem. Ciekawe czy te 30 osób - jak piszą NJ - co odeszli z trzynastki, nie są teraz w Amicusie, prywatna szkoła zawsze lepsza kasa. Jeżeli tak jest to jest już niezły szwindel i ktoś powinien się tym zainteresować - z urzędu.

Hm....czytając artykuł i znając historię byłej i obecnej dyrekcji zastanawiam się komu zależy na złej opinii o SP 13....???? Szkoła jak wiemy obejmuje trudny środowiskowo rejon...rodziny to wszystkie poziomy społeczne...Przychodząc jako nowy dyrektor przed 2,5 roku miała świadomość, że wdeptuje w grzązki teren...była dyrektorka miała postawione ultimatum albo emerytura albo ujawnimy publicznie co Pani narozrabiała....Obecna Dyrektorka zbiera kwiatki po poprzedniej... Pracownicy byli, którzy się wypowiadają mają dużo na sumieniu /Szkoła AMICUS/ stracili dodatkowe zarobki i nie tylko oni bo jeszcze innni w mieście za co się mszczą....Nie ma w Jeleniej Dyrektora, który by kalał swoje gniazdo...wiem, że każdemu zależy aby jego Szkoła była postrzegana jako najlepsza...Sorrry w obecnej chwili jest to wyścig szczurów...A ktoś kto stracił dodatkowe wynagrodzenie bo pracował na dwóch etatach i kręcił wałki to niech się zamknie...Bo osoba która nagle po latach zmusza drugich do pracy /bo płaci im za to/ nie jest wrogiem a takim stała się Dyrekcja SP 13...Trzymaj się kobieto...znasz swoją wartość...;-))))) /Do dyrekcji/

jak to babsko może być dobrym człowiekiem jak jest ****ska dla najbliższych sąsiadów to po prostu potwór który nie potrafi żyć z nikim w zgodzie udaje świętą co niedziele u komunii a podwładnych traktuje jak HITLER!Pognać to badziewie z tej szkoły!

Jesteśmy z Panią Pani Dyrektor - nauczyciele obecni z trzynastki.

wybielić chyba tym mlekiem co zabiera do domu ,a nie daje dzieciom w szkole!

sylwek (IP:77.223.254.xxx) wszyscy wiedzą kto to napisał :)

Następny pozytywny komentarz od tej samej osoby ale śmiech:):):):):) Jak tak można:)

Co to kurna Ip nie potraficie zmienić?
Na kurs komputerowy się nie uczęszczało.
No chyba ,że nie było czasu (tyle zastępstw) :P

Za to Wy- co szkodzicie SP13 - potraficie to doskonale !!!!

nie jestes zorientowany bo w Amicusie etaty nadal sa a warunki o wiele lepsze dla uczniow i nauczycieli.Praca tam jest nadal po godzinach bo pracują tam uczciwi nauczyciele a w 13 niestety nadal niektorzy (wiadomo kto)ciagnie kilka nadgodzin w tym samym czasie.Niestety 13 po odejsciu Amicusa stracila bardzo dobrego sponsora o czym pani dyrektor nie wspomina.Jezeli obejrzysz sobie nowe miejsce Amicusa to zobaczysz ze nalezy dziekowac za wyprowadzke z 13 a nie się mscic

Rzucili żer...i hieny rozszarpują mięso...jeszcze raz powtarzam, że żaden Dyrektor nie KALA swojego gniazda...Każdemu zależy BY JEGO SZKOŁA była naj... ludzie Ci którzy starcili dodatkowe pieniądze /bo to chodzi o wyniesienie na noszach AMICUSA/ muszą borykać się z nidogodnościami jakimi są dojazdy do Cieplic...a to że sekretarka i kierownik administracyjny dygał i tu i tu ...a lepiej było tam to CIERŃ w ciele???? Zrobiła z wami porzadek!!!! A WY teraz kalacie szkołe...Komu pod górke???

moim zdaniem artykuł jest bardzo stronniczy, dziwię się redaktorom,że tak smarują bez dokładnego sprawdzenia drugiej strony? Ci, którzy zarzucają coś dyrektorce, są z jednego worka i tu wyraźnie widać ich zemstę. Szkoda, że robi się tyle smrodu wokół tej szkoły, bo ona ostatnio naprawdę zaczęła "żyć". To żenujące, że rodzice mają tak dużo do powiedzenia! Niech się zajmą swoimi dziećmi, których większość tam jest zaniednana!

Czyli jak widać z wypowiedzi największym problemem jest to, że dyrekcja każe uczyć dzieci oraz zwykła złośliwość byłych pracowników.

Wstydziłabym się pisać taki artykuł na miejscu redaktora nowin. Moje dziecko chodzi do I A i uważam, że psujecie opinię w ten sposób szkole, szkodzicie dzieciom. Szkoła Podstawowa nr 13 w JG to jedna z najlepiej wyremontowanych szkół,jakie widziałem. Jest czysto, sciany pomalowane, elewacja wyróżniająca się-jedna z najładniejszych wśród jeleniogórskich podstawówek. Nauczyciele w porządku. Rozwiążą szkołę i gdzie dzieci bedą się uczyć??? - w brudnych starych odrapanych budynkach???. Zastanówcie się co piszecie!!!

Szkołę rozwiązą a dzieci wyśle się do AMICUSA.

A wiec wiadomo juz o co cały szum.

Nie wiem jak jest teraz w "13" i nie bronię obecnej dyrektorki, ale osoby które opisują tą sytuację same powinny uderzyć się w pierś i przyznać że nie zawsze były w porządku wobec ucznów i wobec szkoły. Kiedy uczęszcało tam moje dziecko Pan kierownik spacerował po szkole krzycząc na dzieci i paląc papierosy czy fajkę, już nie pamiętam, ale strasznie śmierdziało a w sekretariacie zawsze były kłęby dymu. Pani sekretarka zawsze była w szkole najważniejsza i zawsze miała muchy w nosie za to nigdy nie miała czasu na sprawy ucznów. Pan woźny Sylwek na przerwach dyscyplinował dzieci wrzeszcąc na nich używając wulgaryzmów i niejednokrotnie wymierzał im kopniaki. Nikt wtedy nie reagował na skargi bo bali się poprzedniej dyrektorki. Te skarżące się w artykule osoby spadły z piedestału na który je ktoś wcześniej postawił i dlatego nie mogą się z tym pogodzić. A jeśli chodzi o nauczycieli to ich obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo dzieci również na przerwach a nie uprawiać dyskusje. Nikt nie powinien im o tym przypominać bo to wynika z ich powinności. Sprawę trzeba rozpoznać wieloaspektowo a nie robić aferę z wypowiedzi kilku osób.

Jestem nauczycielką, znam 8 nauczycieli pracujących w sp13. Prywatnie wszyscy narzekają na współprace z panią dyrektor. Porównując ich wypowiedzi z artykułem, twierdzę, że treść artykułu jest bardzo delikatna. Nikt z moich kolegów i koleżanek oficjalnie nie opowie o zajściach które maja miejsce w pracy.Można tylko współczuć.

A my pamietamy naszą ukochana sekretarkę Panią Anię Pietrowską. Ona była zawsze usmiechnięta i otwarta na potrzeby wszystkich dzieci. Szkoda ze odeszła.