To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Co będzie otwarte od 4 maja?

Fot.iStock

Rząd ogłosił luzowanie obostrzeń po majówce. Część z nich zosta nie zniesionych już 4 maja. Zobacz, z czego będzie można skorzystać od wtorku.

Galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie czy restauracje – m.in. tych branż dotyczy, ogłoszony przez rząd, nowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj 2021.

Część restrykcji została zmieniona już 1 maja. Działalność mogli wznowić fryzjerzy i kosmetyczki, na obiektach sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu limit osób podniesiono do 50 osób , a w krytych placówkach oraz na basenach dozwolono uprawianie sportu dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 18 roku życia przy maksymalnym obłożeniu 50 proc.

Kolejne obostrzenia zostaną zniesione 4 maja i dotyczą kultury, handlu, edukacji czy kultu religijnego. Z czego będziemy mogli skorzystać od wtorku? Zrobimy na przykład zakupy w sklepach w galeriach handlowych czy w marketach budowlanych.

OD 4 MAJA:

• otwarte galerie sztuki i muzea (limit: 1 osoba na 15 m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym),

• otwarte markety budowlane, meblowe, galerie handlowe (limit: 1 osoba na 15 m2 i działalność w ścisłym reżimie sanitarnym),

• w kościołach limit: 1 osoba na 15 m2, dodatkowo rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu,

• powrót do szkół stacjonarnie dla klas 1-3 szkoły podstawowej (w reżimie sanitarnym).

Nowe zasady bezpieczeństwa zostaną wprowadzone w hotelach 8 maja. Otwarcie obiektów będzie możliwe przy maksymalnym 50 proc. obłożeniu oraz zamknięciu strefy restauracyjnych oraz welness&spa.

Niewykluczone, że od 15 maja zniesiony zostanie także nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, o ile wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Tego dnia otwarte zostaną również ogródki restauracyjne, kina i teatry na świeżym powietrzu, a w zewnętrznych przyjęciach komunijnych i weselnych, np. w ogrodowych namiotach, będzie mogło uczestniczyć 25 osób.

Do nauki hybrydowej 15 maja wrócą uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i klas 1-4 szkół średnich. Uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu od tego dnia dozwolone będzie zaś przy maksymalnie 25 proc. publiczności.

Komentarze (9)

Podczas trzeciej fali najwięcej ludzi umarło z powodu niezamkniętych kościół i krnąbrności kolesi w czarnych sukienkach.

Cieszę się, że przedstawiłeś badania, oczywiście byłeś i widziałeś. Ale już w kilku sklepach nie byłeś i nie widziałeś. Zatem gadasz bzdury.

Anonimaaaaa.......
, no to idź się pomódl może znikniesz z przestrzeni

a ostatni przypadek zakonnicy co wróciła z Indii i zamiast siedzieć na d#pie na kwarantannie, to spotykała się z innymi zakonnicami i pracowała z bezdomnymi?

Narobił w gacie{Hosen] frustrat antykościelny. I tak przy każdej okazji.Do psychiatry oszołomie.

Piślaki zaliczyli propagandę szczepień narodowych .
Ludzie stali na deszczu a punkty szczepień w przychodniach ,szpitalach byly puste .Tak się żongluje życiem ludzkim.

A ja nienawidze Kaczyńskiego

Pan Kaczyński ma to w du.pie

No to musi z tym jakoś żyć, jak zresztą z wieloma innymi rzeczami, które tam ma ;)