Zadanie to realizowano od ponad roku. Zakres rzeczowy zamówienia był szeroki i obejmował m.in. wyburzenie istniejących elementów zabudowy, budowę ciągów pieszych z dostępem dla osób niepełnosprawnych od ulicy Cieplickiej oraz od ulicy Piotra Ściegiennego, dostawę i montaż 20-metrowej tężni solankowej, montaż elementów małej architektury - ławek, koszy na śmieci, montaż oświetlenia, zagospodarowanie terenu zielenią.
Perełką tej inwestycji można określić wspomnianą tężnię solankową. Dzięki niej mieszkańcy i turyści mogą poddać się tzw. haloterapii, czyli metodzie polegającej na oddychaniu w środowisku aerozolowym nasyconym solnym aerozolem.
Haloterapia przyczynia się do ogólnej poprawy stanu psychofizycznego ludzi. Krystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach i po burzy. Wieloletnie doświadczenie pulmonologów wskazuje, że sól leczy i koi wiele dolegliwości u człowieka, dając mu komfort psychiczny i fizyczny każdego dnia.
Dzięki tej inwestycji Cieplice zyskały ogólnodostępną, atrakcyjną przestrzeń - miejsce spotkań, relaksu, wypoczynku oraz organizacji imprez kulturalnych dla mieszkańców, kuracjuszy i turystów. Zadanie pn. „Przeobrażenie zdegradowanych terenów nadbrzeżnych rzeki Kamiennej na bulwar spacerowy w Jeleniej Górze-Cieplicach” realizowało konsorcjum firm Filigran, Tektonike oraz AXYO. Inwestycja kosztowała 2,2 mln złotych, z czego 85 proc. stanowiła dotacja ze środków Unii Europejskiej z ZIT Aglomeracji Jeleniogórskiej. Partnerami była Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach oraz Uzdrowisko Cieplice.
Powstanie bulwaru to jedno z kilku zadań projektu „Rewitalizacja Cieplic - uzdrowiskowej części Jeleniej Góry”, którego głównym celem było przeciwdziałanie marginalizacji Cieplic.
Niedawno zakończyła się przebudowa ulicy Tabaki, co znacznie poprawiło warunki komunikacyjne oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego w centrum uzdrowiska.
Na ukończeniu jest modernizacja stadionu przy ul. Lubańskiej. To zadanie obejmuje m.in. budowę zaplecza szatniowego oraz wymianę murawy na płycie głównej boiska.
W ramach tego projektu w budynku parafialnym powstało Centrum Aktywności Lokalnej, które podnosi poziom aktywności, integracji społecznej i edukacji mieszkańców Cieplic. Uzdrowisko Cieplice zmodernizowało źródło wody mineralnej „Marysieńka”.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 - 2020.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...