To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Chuligani z oponami na Sudeckiej

Chuligani z oponami na Sudeckiej

Przykrego psikusa zrobili chuligani kierowcom jeżdżącym ul. Sudecką. Wzięli zużyte opony i ułożyli je tak, że uniemożliwili przejazd ulicą.

Było to w nocy ze środy na czwartek. - Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulicy Sudeckiej i Piłsudskiego nieznani sprawcy rozkładają na jezdni opony – mówi Artur Wilimek z SM w Jeleniej Górze.

Na miejscu strażnicy zastali kilkanaście zużytych opon, ułożonych w poprzek jezdni. Sprawców już nie było. Strażnicy usunęli opony i wezwali MPGK.
- Niestety, spółka opon nie wywiozła tłumacząc się brakiem odpowiedniego pojazdu – argumentuje strażnik.

Efekt? Tej samej nocy strażnicy byli wzywani jeszcze raz na Sudecką. Tym razem opony były porozrzucane po całym skrzyżowaniu.

- W związku z tym, iż znów stanowiły zagrożenie dla kierujących a MPGK nadal nie posiadało „odpowiedniego” pojazdu do ich usunięcia, strażnicy załadowali opony do własnego radiowozu i przewieźli je do siedziby spółki – mówi Artur Wilimek.

A MPGK widać ma problemy ze sprzętem. Nie ma samochodu do przewożenia opon – to już wiemy. Wielu kierowców twierdzi też, że spółka nie ma odpowiedniego sprzętu do... usuwania śniegu.

Komentarze (2)

Według mnie powinni z SM tam zrobić niezłą jazdę, wezwać również Policję i to sama Policja powinna była nakazać niezwłocznie usunąć to przez MPGK, a owi z MPGK powinni zrobić to bez żadnego ale... Normalnie jak się czyta takie historie to, się sam nóż w kieszeni otwiera. I na co idą nasze podatki... na to aby jakiś "yntelidżent" stwierdził w nocy, że "pierdo** nie robię", tzn. nie mamy sprzętu...

Kasztelanowi przydałby się odpowiedni pojazd: Taczka