Kolorowy peleton pokonał 912 kilometrów z pięcioma premiami górskimi i 30 lotnymi premiami. Rywalizację pod patronatem Związku Gmin Karkonoskich ujęto w prestiżowym cyklu ProLiga obejmującym najważniejsze imprezy kolarskie w Polsce.
Najdłuższy z ośmiu etapów, szósty (227 km) z Kożuchowa przez Osiecznicę, Czerwoną Wodę, Żarską Wieś, Nowogrodziec, Lubomierz i Gryfów Śl. do Leśnej wygrał Czech Tomas Okrouhlicky (AC Sparta Praha I). W sobotę, 31 maja rozegrano dwa kolarskie etapy. Czasówkę z Kowar na Przełęcz Okraj na dystansie 11,6 km najszybciej (26,15 min.), pokonał triumfator z poprzedniego dnia. Ósmy, popołudniowy etap poprzedzony pięcioma okrążeniami po ulicach Piechowic miał ułożyć losy wyścigu. Kolarski peleton pojechał przez Kowary, Miłków, Podgórzyn, Jelenią Górę Sobieszów, Michałowice i Piechowice do Szklarskiej Poręby. Przez prawie sto kilometrów, z maksymalną przewagą sześciu minut, samotnie prowadził Artur Detko (Mexller). Na ostatnie wzniesienie przed metą pod Szrenicą wjechała już kilkuosobowa grupa. Na około 10 km przed „kreską” zaatakował Kamil Zieliński, który finiszował samotnie. Kolarzowi z grupy Mexller nie udało się jednak odrobić straty do lidera z Niemiec. Koszulkę najlepszego „górala” ubrał również najaktywniejszy w wyścigu Artur Detko.
Tour Bałtyk - Karkonosze z pomocą sponsorów tradycyjnie zorganizowało Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” w Jeleniej Górze.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...