Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy na medal

Pogoda nie oszczędzała około 600 uczestników Chojnik Karkonoskiego Festiwalu Biegowego, który rozegrany został w piątek i sobotę (27 i 28 maja) w Karkonoszach ze startem i metą w jeleniogórskiej dzielnicy Sobieszów. Mimo burzy, ulewy i gradu biegacze nie narzekali, a wręcz przeciwnie. Atmosfera międzyludzka była przyjacielska, a organizacja bliska ideału.

Najmocniejszą stroną festiwalu były trasy: bardzo trudne, ale atrakcyjne widokowo na dystansach 102, 46 oraz 28 km w polskich i czeskich Karkonoszach. Rozegrano także krótki bieg pod górę z Sobieszowa na Chojnik.
To była czwarta edycja tych zawodów. Pierwsza, w 2013 roku, składała się tylko z maratonu, w którym uczestniczyło 87 biegaczy. Po trzech latach impreza niemal w całości wykorzystuje limit uczestnictwa, określony przez Karkonoski Park Narodowy.
Zwycięzcy - Chojnik Vertical (podbieg na Chojnik): Bartosz Majorczyk 12:20. Półmaraton z górką (28 km): Jonas Zakaitis 2:29:44, Julia Honkisz 3:16:14, ukończyło 237 osób. Chojnik Maraton (46 km): Paweł Czerniak 4:41:58, Austeja Vaiciuliene 5:35:28, ukończyły 263 osoby. Ultra Chojnik (102 km): Vaidas Zlabys 11:33:01, Viktorija Tomaseviciene 17:21:03, ukończyło 58 osób. Organizatorem Chojnik Karkonoskiego Festiwalu Biegowego jest wrocławska Fundacja Run Profit.