To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Chcesz się przytulić? Chodź pod Ratusz

Chcesz się przytulić? Chodź pod Ratusz

24 czerwca będziemy obchodzić święto przytulania. Każdy kto będzie chciał się przytulić, może to zrobić przychodząc pod jeleniogórski Ratusz. Już ponad 400 osób na Facebooku zdeklarowała się do darmowego przytulania napotkanych osób.

Przedsięwzięcie jest przykładem bezinteresownych przejawów życzliwości. „Wychodzisz na ulicę. Wszyscy wokół pędzą, zajęci własnymi sprawami potrącają Cię, wymijają, w autobusie wyglądają przez okna albo chowają się za gazetą. Każdy idzie osobno, każdy w swoją stronę, zamyślony, zapracowany, być może smutny. Nie masz czasem ochoty czegoś z tym zrobić, rozweselić szarej ulicy, wywołać uśmiech na twarzach nieznajomych przechodniów? Bo my tak!” - deklarują osoby, które będą przytulać na jeleniogórskim rynku. Już 400 osób zarejestrowała się na facebooku i zadeklarowała przyjść 24 czerwca, aby móc przytulać innych.

Osoby te będą specjalne oznaczone napisami „Darmowe przytulanie”. Niektórzy sami zrobią specjalne koszulki z takim napisem, inne będą mieć przypięte kartki. Każdy może wziąć w tym udział – mówi Karol Góralczyk, organizator akcji.
Jak dodaje organizator, celem akcji jest przekazać trochę ciepła ludziom w każdym wieku. Akcję poparły inne miasta jak: Warszawa, Wrocław, Szczecin, Radom, Poznań, Opole, Koszalin, Mielno, Kraków, Katowice, Grudziądz, Gostyń, Gdańsk oraz Bydgoszcz.

Przytulanie na Placu Ratuszowym rozpocznie 24 czerwca (piątek) o godzinie 16:00. - Weźcie ze sobą: - dużo, dużo dobrego humoru - co najmniej dwóch znajomych - dokładnie jeden karton brystol z napisem "DARMOWE PRZYTULANIE" lub "FREE HUGS" – zachęca koordynator akcji, Mariola Pająk.

Komentarze (7)

A fajne niunie będą, bo dawno nie uprawiałem seksu ? :)

ty masz sie przytulic a nie grzmocic

Portfele zabrać ze sobą, może nie ukradną?

Nic nikomu nie ukradną, ale portfele i tak będą niepotrzebne. Prosimy tylko o karteczki, koszulki z napisem: Darmowe Przytulanie:) + dobry humor:)

Karol Góralczyk....

ja przyjde,bo moja mi niedaje sie nawet przytulić