To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Burza po ujawnieniu skandalicznych wyników kontroli

Burza po ujawnieniu skandalicznych wyników kontroli

Po naszym artykule „Piłkarki KPR-u poza Superligą. Szokujące wyniki kontroli w jeleniogórskim klubie” (opublikowanym w Nowinach Jeleniogórskich z 14 maja 2019 r.) w urzędzie miasta, w klubie i w mieście rozpętała się burza. Bulwersujące sprawy są żywo komentowane wśród kibiców kobiecej drużyny z ekstraklasy piłki ręcznej i przez sympatyków szczypiorniaka. Zawodniczki i trener od lutego nie otrzymują wynagrodzenia gwarantowanego kontraktami. Prezes Michał Kasztelan nie zgłosił KPR-u do nowego sezonu rozgrywek Superligi.

Na krótkiej konferencji prasowej, bez możliwości zadawania pytań przez dziennikarzy, zastępca prezydenta Jeleniej Góry Konrad Sikora wyliczył kwoty dotacji, jakie miasto, główny sponsor, przekazało klubowi w 2018 roku. Wraz z dodatkową kwotą ponad 200 tysięcy złotych od Urzędu Marszałkowskiego i ZPRP na różne działalności, KPR miał do dyspozycji ponad milion złotych. Ponadto klub otrzymywał od miasta tzw. usługi niepieniężne wycenione na ponad 200 tys. złotych. Subwencja na pierwszy kwartał 2019 roku (330 tys. zł), została KPR-owi wypłacona. Ponieważ klub jej nie rozliczył, przekazanie drugiej transzy (220 tys. zł), nie było możliwe.

W najbliższym czasie, po analizie stanowiska Zarządu KPR-u dotyczącej wyników audytu, zostaną podjęte decyzje o dalszym toku postępowania” – oświadczył z-ca prezydenta Konrad Sikora. „Biorąc pod uwagę tradycję tej dyscypliny i wciąż spore zainteresowanie jeleniogórskich kibiców kobiecą piłką ręczną, władze Miasta przygotowują program dalszych działań mających na celu utrzymanie wszystkich możliwych rodzajów działalności w tym zakresie. Po ustaleniach personalnych oraz co do kierunku rozstrzygnięć, przekażemy pełną informację o perspektywach pracy nad rozwiązaniem problemu” - zapewnił K. Sikora.

Do tematu będziemy wracać. Więcej o KPR-ze bez pieniędzy i poza Superligą  w najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich (Nr 20/2019)  z 14 maja 2019 roku.  

Komentarze (11)

Bez możliwości zadawania pytań??? Co to ma być? Szok

Ważniejsza forma konferencji niż to, że nieudolny zarząd położył klub?

Dobra zmiana w Ratuszu.

Pan Kasztelan to z kapelusza nie wyszedł,ktoś go wsadził na stołek ktoś za nim lobbował.Takie własnie osoby kierowały i kieruja w spółkach miejskich i zaleznych od miasta.Decyduje poprawnośc polityczna a nie kwalifikacje.

Przepraszam, ale za ten komentarz też mam dostać pieniądze. Taka była umowa!

Przepraszam, nie to okienko!

Idź odpowiedz na moje pytania w artykule o 4 groszach emerytury. Chyba, że nie wiesz co napisać, bo nie dostałeś wytycznych. Przypomnę: miałeś wskazać tych skazanych za "kradzież z OFE", opowiedzieć bajeczkę o aferach SKOK i pobieraniu 15% przy rezygnacji z OFE. No, śmiało, trollu.

Sprawą powinna zająć się prokuratura.

Najpierw mateuszkiem klamczuszkiem. Tam chodzi o kilkadziesiąt milionów.

Kociołek i to jak najszybciej!!!!! Koniecznie Trza to zgłosić!!!!! Kto pierwszy??? KOCIOŁEK??????/

W tym naszym ratuszu to jak w tym filmie:
www.youtube.com/watch?v=IRT3BWqdhSQ
To nasze miasto to nie miasto to wiocha jakaś, a w ratuszu jakiś sołtysina