To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną 2016

Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną 2016

W połowie lipca słynna polana w Borowicach ponownie stanie się górską „stolicą” poezji śpiewanej. Od 15 do 16 lipca odbywać się tam będzie się kolejna edycja imprezy z wieloletnią tradycją, sięgającą 1989 roku, czyli Borowickich Spotkań z Poezją Śpiewaną „Gitarą i ...”. 

15 lipca o godzinie 19.00 na karkonoskiej polanie jak co roku zabrzmi nieformalny hymn Spotkań, czyli „Sielanka o domu”, a po niej na kilka godzin sceną zawładną gwiazdy pierwszego dnia przeglądu czyli: Wolna Grupa Bukowina, Micromusic i Artur Andrus.

Koncerty w drugim dniu imprezy, 16 lipca, rozpoczną się o godzinie 18.30. Wystąpią: Janek Samołyk, Janusz Strobel i Nela Stankiewicz, Fonetyka i Skubas. Koncerty poprowadzi Jacek Grondowy.
Dla gości „Gitarą i...” przygotowano bezpłatne pole namiotowe, parking oraz punkty gastronomiczne.

Komentarze (6)

A ktoś mi powie dlaczego to się nazywa Gitarą i .... A dlaczego nie, jak dawniej "Gitarą i Piórem". Komu to do kurcia przeszkadzało.

Nazwę Gitarą i Piórem zawłaszczył Karpacz.

Zawłaszczył i stworzył kolejny bubel imprezowy na miarę Karpacza.

fajnie jest w Karpaczu super atmosfera i te klimaty nawaleni i naćpani tzw. hołota drze mordy przed sceną zakłócając odbiór zainteresowanym.Tabuny przyjezdnych wyrostków pałętają się między publicznością a występującymi gwiazdami na scenie z lewa na prawo nie wiedząc co ze sobą zrobić a ochrona nie interweniuje,żenada i tyle!!! Polana w Borowicach to wieloletnia tradycja i kultowe miejsce dla ludzi którzy tworzą tam prawdziwy i niezapomniany klimat.

W Karpaczu musi być ekstremalnie, nie może być normalnie i kulturalnie.