To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bogaty program Święta Niepodległości 2017

Bogaty program Święta Niepodległości 2017

Koncert patriotyczny, przeglądy twórczości, bieg a także uroczysta akademia na Placu Ratuszowym – to główne punkty programu tegorocznego Święta Niepodległości w Jeleniej Górze. Uroczystości związane z tym dniem rozpoczną się już w piątek (10 listopada), a zakończą w niedzielę (12 listopada).

Niżej podajemy program wydarzeń, zaplanowanych na najbliższy weekend.

piątek, 10 listopada
godz.10.00 – VII Przedszkolny Przegląd Twórczości Patriotycznej (Dom Kultury „Muflon”, ul. Cieplicka 172, wstęp wolny)

godz.19.00 – Koncert z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości (Filharmonia Dolnośląska, wstęp biletowany lub z zaproszeniami)

sobota, 11 listopada

godz. 11.00 – Bieg Niepodległości – Super Bieg, dystans 10 km, start: Plac Ratuszowy, meta: Plac Piastowski (zapisy już się zakończyły, ale organizatorzy zapraszają kibiców na trasę)

godz. 12.00 – Oficjalne Uroczystości z Okazji Narodowego Święta Niepodległości (Plac Ratuszowy/Plac przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, wstęp wolny)

godz.13.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny (Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego)

godz.18.00 – Ognisko patriotyzmu (Plac przy Bazylice św. Erazma i Pankracego, wstęp wolny)

niedziela, 12 listopada

godz. 15.30 – X Dolnośląski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej (sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30, wstęp wolny)

 

Komentarze (30)

Czy kibole i oenerowcy już się stroją?

Chłopcy często określają swoją pozycję społeczną według hierarchii. Kto najmocniejszy, silniejszy fizycznie, ten ma rację i będzie przewodził. Rozum nie gra specjalnej roli. Pseudopatrioci już się skrzykują przed Świętem Niepodległości, organizują. To jest atrakcyjne - wyjdą na ulicę 1 Maja , inni podobni staną obok, będą mocni w gębach. Ci, którzy mają rozsądnych rodziców i przyjaciół, będą umieli myśleć inaczej niż większość i będą się zachowywać jak ludzie myślący.

bog,honor,ojczyzna,a my Polacy coraz bardziej oddaleni od Europy

Tyś czerwony lub różowy katoliku?

W Europie i to we centrum jesteś od urodzenia jak wszyscy Polacy.Poducz się geografi.Tobie nie chodzi o miejsce na ziemi tylko o miejsce przy korycie.Kwik,kwik,chrum,chrum ....

- "Wstydze sie,ze znajomym z Zachodu musze tlumaczyc,ze Polska to nie to samo,co rzad "

Obecnie istnieje prawdziwe niebezpieczeństwo radykalizacji młodzieży w odradzających się organizacjach nacjonalistycznych o faszystowskim obliczu. Należy przekazywać prawdę o programie i działaniach ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej, równocześnie rozwijać w uczniach postawę tolerancji i akceptacji dla kulturowej różnorodności.

Faszysta a oskarża o faszyzm innych...

Już wyjaśniam; nasz, polski rząd został wybrany przez większość, której zresztą jest coraz więcej, a twój wstyd to raczej problem psychiczny...

Przegląd Patriotyczny - VIII. Dobrze byłoby pisać zgodnie z prawdą.Jezeli są watpliwosci należało zapytać organizatora ,czyli Miejskie Przedszkole Nr 11, które od 8 lat organizuje przepiekną uroczystość.

Uroczystości i wydarzeń jest więcej,ale liczą się tylko te które podaje nj24 .

- "Wstydze sie,ze mam prezydenta,ktory jest prezydentem
tyko swojej partii i jej zwolennikow i ktory lamie Konstytucje".

Katolik odejdź czasem od komputera, przewietrz się.
No i Pozdrów swoich idoli:Tuska i Scheta...

- "Wstydze sie,ze mam premier,ktora realizuje wydawane jej polecenia -"po linii partyjnej"

Premier Szydło-10 miejsce na świecie na liście najbardziej wpływowych kobiet. Lepiej nie oglądaj już tefałenów bo w końcu kupisz kanisterek i wywołasz pożar....

,, Ksiadz nie wspomnial o tym nieszczesciu.Kosciol obecnie interesuje sie nowo narodzonymi,ale przeciez nowej generacji
nie mozna wychowywac na trupach

,, chyba zostala wybrana dzieki tym podswietlanym broszkom,

- " Wstydze sie,ze znowu musze uzywac pojecia "nomenklatura" i sformulowania "partia i rzad",tak jak za czasow PRL "

-" Wstydze sie,widzac,jak opluwani sa ludzie,ktorym nalezy sie szacunek za to,co zrobili dla wolnej Polski"

A Wiecie kto jest sponsorem kiełbasek na ognisko na godz. 18. Nie zgadniesz . Bo Pani Marzenka z Kam. Góry. Twoja ulubienica !!

..ja tam nie slu**** "Marzenki",bo to baba.Mam swoja glowe do myslenia i nawet nie wierze tym babom ktore paplaja na lawkach przy grobach,ze w najgorszym wypadku bedzie wojna z rosja,bo oni tz.ruscy sa jacys pominowani.Ukraina to dla nich za malo.Oni by chcieli miec sasiadow niemcow,a my Polacy stoimy powierzchniowo na przeszkodzie

A ja myślałem,że DN to jest świeckie święto..

Celem PiS jest wychować pokolenie ludzi o narodowo-patriotycznym nastawieniu, a właściwie nacjonalistycznym nastawieniu, którymi łatwo będzie w przyszłości manipulować. W krajach totalitarnych: Niemczech we Włoszech, ZSRR, PRL ideologie były inne, ale funkcje szkoły takie same: szkoła miała wychować obywateli podporządkowanych autorytarnej władzy.

Masz na myśli; tak jak w obecnych Niemczech.

Bycie europejczykiem to kwestia miejsca zamieszkania ale i mentalności,która jak się okazuje jest najważniejsza.Klęczenie w kruchtach,nienawiść do innych narodowości,nienawiść Polaków do Polaków /wyszukiwanie i wskazywanie gorszych i lepszych w narodzie/,obsesja otaczających nas wrogów/raz to Rosjanie,Francuzi,Niemcy obecnie Ukraińcy /nacjonalizm XX -wieczny nie lokuje nas mentalnie w Europie a nawet Azji, staliśmy się dziwnym narodem który był czterokrotnie rozbierany i jak widać końca nie będzie.

Gdybym wiedział, że PiS dojdzie do władzy nigdy nie walczyłbym o wyzwolenie kraju.

ja rowniez,jeleniogorski katolik +

I skończyłbyś w krematorium , a właściwie i tak tam skończysz.Więc jaka jest różnica czy byś walczyl czy nie.A teraz walczysz ze sobą , ale już niedługo.

- Moj Wnuk chodzi do Kosciola,a tam zauwazyl Orla z Korona:
- " Dziadziusiu,zobacz Orzel ma korone,a orly to drapiezniki chyba zjadl Swieta Maryje !"

CZERWONA KOTLINA -nadal aktualne