To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W sobotę Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia w ruchu

W sobotę Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia w ruchu

W sobotę (11 listopada) w Jeleniej Górze odbędzie się kolejna edycja Biegu Niepodległości. Oznacza to utrudnienia w ruchu na odcinku od centrum Jeleniej Góry do Cieplic. Które ulice będą zamknięte i w jakich godzinach?

 

Organizatorzy zapowiadają, że w biegu wystartuje 650 uczestników. Zainteresowanie biegiem z roku na rok rośnie, miejsca na liście startowej rozeszły się jak ciepłe bułeczki, i - podobnie jak w 2016 roku – trzeba było zwiększyć limit.

Bieg Niepodległości tradycyjnie odbywa się na dwóch dystansach: bieg główny na 10 km (trasa atestowana) oraz 5 km, czyli kolejny Memoriał Piotra Schmidla – pracownika cieplickiego uzdrowiska, pasjonata sportu, gór i biegania.
Start „dychy” zlokalizowany będzie na Placu Ratuszowym, start „piątki” – przy ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK). Oba biegi odbędą się w sobotę (11 listopada) o godzinie 11:00. Meta oczywiście usytuowana będzie w Cieplicach na Placu Piastowskim, a ostatni kilometr trasy wiedzie po przepięknych jesiennych alejkach Parku Zdrojowego. W okolicach mety będzie funkcjonowało Miasteczko Zdrowia, zorganizowane przez Uzdrowisko Cieplice, zawodnicy mogą liczyć na medal pamiątkowy oraz ciepły posiłek. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się około godziny 13:00.
Baza biegu i biuro zawodów również znajdują się na Placu Piastowskim. Wydawanie numerów i pakietów startowych (w pakiecie m.in. biało - czerwona czapka biegowa, w sam raz na jesienne i zimowe chłody) już w piątek (10 listopada) w godz. 17:00 - 19:00. W sobotę (11 listopada) biuro biegu zaczyna pracę o godz. 8:00.
Tradycyjnie już, zawodnicy odbierający numer w sobotę mogą przemieścić się na start darmowym autobusem MZK. Odjeżdżają one z przystanku „Apteka pod Koroną”, ul. Wolności 265. 

 

***

Sportowa rywalizacja na ulicach Jeleniej Góry spowoduje utrudnienia w ruchu w godz. 10.45 – 12.00. Największe na ulicach:

– Alei Wojska Polskiego – wyłączona w obu kierunkach w godz. 10.45 - 11.15
– ul. Wolności na odcinku od Wojska Polskiego do Placu Piastowskiego – wyłączone pasy ruchu w kierunku Cieplic w godz. 10.45 – 12.00. Ruch od strony Cieplic w kierunku centrum miasta odbywa się bez przeszkód.

Pozostałe chwilowe utrudnienia wystąpią na ulicach:
– Pocztowej, Okrzei, 1 Maja – w godz. 10.45 – 11.15
– Plac Piastowski, Fabryczna – w godz. 11.00 – 12.15
Więcej szczegółów na stronie biegu www.superbieg.pl/biegniepodleglosci
Organizatorzy zapraszają mieszkańców i turystów do kibicowania uczestnikom biegu.

 

Bieg Niepodległości jest jednym z punktów bogatego programu obchodów tego święta w Jeleniej Górze. Program znajduje się pod linkiem poniżej.

 

Trasa biegu:

 

Komentarze (2)

Pobiegnę za wami, zadeczki wy moje kochane!

..moj Syn podwiezie mnie do Kosciola,a pozniej pojade do Cieplic, odwiedze tam moja sp.Nieboszczke, na stare lata jest wszedzie daleko