To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bieg Piastów to już!

Bieg Piastów to już!

Ponad 6 tysięcy zawodniczek i zawodników weźmie udział w imprezach związanych z tegorocznym Biegiem Piastów. Bieg główny – na 50 kilometrów – już w najbliższą sobotę (4 marca). Będzie wiele gwiazd, m.in. medaliści igrzysk olimpijskich Justyna Kowalczyk oraz Tomasz Sikora.

Bieg Piastów będzie kulminacją Festiwalu Narciarstwa biegowego, który już w miniony weekend rozpoczął się w Szklarskiej Porębie. W piątek (3 marca, o godz. 10.00) wystartuje pierwszy bieg – na 30 km stylem dowolnym. Jest on zaliczany do cyklu Worldloppet. Weźmie w nim udział ponad 400 osób. Tego samego dnia (o godz. 12.00) wystartuje też bieg dla początkujących – na 9 km, który zgromadzi ponad 800 zawodników.

Bieg główny na 50 kilometrów stylem klasycznym zostanie rozegrany w sobotę 4 marca (start o 9.00). Jest on oczywiście także zaliczany do cyklu Worldloppet. Zapisy jeszcze trwają, zgłoszonych już jest około 1500 zawodników. Udział w tym biegu zapowiedziała królowa polskich nart Justyna Kowalczyk. Tej zawodniczki kibicom przedstawiać nie trzeba, zdobyła pięć medali igrzysk olimpijskich w narciarstwie biegowym: dwa złote, srebrny i dwa brązowe. Ma też bogata kolekcję medali mistrzostw świata i wielu innych imprez najwyższej rangi. Justyna Kowalczyk w ostatnich latach dwukrotnie startowała w Jakuszycach, ale nie w Biegu Piastów, tylko w zawodach pucharu świata. Było to w 2012 i 2014 roku W obu przypadkach zwyciężała w biegu na 10 km stylem klasycznym.
Cykl Biegu Piastów zakończy niedzielny (5 marca) Memoriał Wandy i Jerzego Lechowiczów (dystans 25 kilometrów, start o godz. 10.00) oraz bieg na 16 kilometrów (godz. 12.00).
– W weekend 3-5 marca na Polanie Jakuszyckiej zobaczymy blisko 5 tysięcy zawodniczek i zawodników, a w całym festiwalu – około 6 tysięcy – powiedział Z. Bobowski.

 

Organizatorzy ostrzegają, że w piątek, sobotę i niedzielę (3 – 5 marca) w Jakuszycach będzie bardzo ograniczona liczba miejsc parkingowych. Warto zostawić samochód w centrum Szklarskiej Poręby i dojechać do Jakuszyc autobusem. Niżej podajemy mapkę parkingów. Rozkład jazdy autobusów dla zawodników znajduje się TUTAJ.

 

 

Komentarze (1)

Samochód najlepiej zostawić poza Szklarską,ponieważ parkingów jest bardzo mało a to będzie weekend gdzie czynne są jeszcze Puchatek,Lolobrygida,śnieżynka i Hala Szrenicka więc spodziewam się paraliżu .