To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Biathlonowi multimedaliści z Karkonoszy

Biathlonowi multimedaliści z Karkonoszy

Dziesięć medali trzech kolorów (3-4-3) przywieźli z Wisły reprezentanci jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. W dniach 10 – 16 lutego 202o r. bardzo udanie rywalizowali oni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Śląsk 2020” i jednocześnie w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w biathlonie. 

W klasyfikacji medalowej i klubowej karkonoscy zawodnicy i zawodniczki wywalczyli drugie miejsce w Polsce, co uznano za wielki sukces. Trenerami mistrzów biegów z karabinem są Izabela Daniło, Magdalena Wielechowska i Andrzej Koziński. Numerem jeden na liście dziesięciu multimedalistów OOM został junior młodszy Konrad Badacz. Wywalczył trzy złote krążki w biegach: sprinterskim, pościgowym i indywidualnym oraz jeden brązowy w sztafecie wraz z kolegami Mikołajem Markiem i Szymonem Jedziniakiem.

Dwa tytuły wicemistrzowskie w biegach: sprinterskim i pościgowym oraz trzecie miejsce w biegu indywidualnym to dorobek mistrza olimpijskiego do lat 18 z Lozanny, juniora Marcina Zawoła. Z dwóch drugich lokat w OOM cieszyła się juniorka młodsza Barbara Skrobiszewska. W tej samej kategorii wiekowej na brązowym podium stanęła Dominika Leśniara.

Oprócz medali mistrzów Polski 2020 juniorzy walczyli również o punkty do klasyfikacji generalnej dziesiątej edycji zawodów „Celuj w Igrzyska”. 

01 Barbara Skrobiszewska.JPG
02 Marcin Zawół.JPG
03 Konrad Badacz (1).jpg
04 Konrad Badacz (2).JPG
05 Dominika Lesniara.JPG
06 Biathlonowi multimedaliści (1).jpg
07 Sztafeta junior młodszy.jpg
08 Biathlonowi multimedaliści (3).jpg
09 Biathlonowi multimedaliści (2).jpg
10 Izabela Daniło i Magdalena Wielechowska.jpg
11 Biathlonowi multimedaliści (4).jpg
12 Biathlonowi multimedaliści (1).png