Bez seta pod siatką

Jeleniogórski beniaminek Errea III ligi kobiet nie poradził sobie z wiceliderem UKS-em Tygrysy Strzelin. Dziewczęta z IKS-u doznały trzeciej z rzędu porażki. Faworyzowany zespół gości dominował pod siatką w pierwszym secie wygrywając wysoko 25:13. W drugiej odsłonie „Tygrysice” po znakomitej serii prowadziły 12:0, by zakończyć tę partię wynikiem 25:12. Ligowe nowicjuszki z IKS-u powalczyły w trzecim secie, jednak uległy do 19 punktów.

W sobotnim sprawdzianie drużyna ze Strzelina uznawana obok wrocławskich akademiczek z AZS UP za głównego faworyta rozgrywek szybko wypunktowała wszystkie techniczne i taktyczne braki młodych zawodniczek i teamu IKS-u. W trzecim starciu podopieczne trenera Jerzego Sarny wygrywały 10:3, ale potem nie potrafiły utrzymać korzystnej przewagi. Tylko fragmentami gra jeleniogórzanek mogła podobać się. Na spełnienie sportowego marzenia siatkarek o choćby jednym zwycięskim secie trzeba jeszcze poczekać.

W następnej kolejce Errea III ligi (11 bm.), dziewczęta z IKS-u zagrają w Obornikach Śląskich z SMS Olimpem.