To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bestseller za parę groszy

Bestseller za parę groszy

Akcja „Książka za grosik” organizowana przez jeleniogórską Książnicę Karkonoską, jak zwykle ściąga na ul. Bankową licznych czytelników. Grzebią, wertują, przeglądają, co rusz ktoś podchodzi do kasy i płaci za zdobycz. Z pieniędzy za sprzedane książki zakupione zostaną nowości. Można się spodziewać, że uda się w ten sposób pozyskać kilka tysięcy złotych. Akcja potrwa do soboty włącznie.  

- Ceny wystawionych książek zaczynają się od 1 zł, a najdroższe kosztują 15 zł. Można sobie znaleźć coś z literatury pięknej, popularno-naukowej, dla dzieci - mówi Irena Kuliberda, kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Książnicy Karkonoskiej. Za niewielkie pieniądze można kupić np. „Idiotę” F.Dostojewskiego, „Boże igrzysko” N.Davisa czy którąś z książek bardzo popularnej ostatnio Katarzyny Bondy.

 

Akcja „Książka za grosik” umożliwia Książnicy pozbycie się książek, które są mniej czytane lub które są już w gorszym stanie. Bywa też, że z czasem okazuje się, iż jest potrzebne mniej egzemplarzy danego tytułu. - Biblioteka nie jest z gumy, a napływ nowości jest spory. Rotacja jest konieczna – tłumaczy przedstawicielka Książnicy.

Większość odwiedzająca kiermasz przegląda po prostu udostępnione zasoby i czasem coś wybiera. Są jednak też tacy, którzy polują na konkretne tytuły, wręcz przychodzą z listą poszukiwanych tytułów.

 

- W poprzednim roku kiermasz przyniósł dochód około 5 tys. zł. za te pieniądze można kupić dużo nowości – mówi Irena Kuliberda. Bywają pozycje, które nie cieszą się wielkim zainteresowaniem i nawet trudno znaleźć na nie chętnego na kiermaszu. Tak było z książką do nauki języka węgierskiego. Zalegała na półce bibliotecznej przez lata, potem była oferowana na kolejnych kiermaszach. W końcu zadecydowano, że jeśli nie zostanie sprzedana na najbliższej „Książce za grosik” , to zostanie zniszczona. Ku zdziwieniu pracowników w końcu znalazł się nabywca. To tylko potwierdza tezę, że absolutnie każda książka znajdzie czytelnika.

 

Kiermasz taniej książki rozpoczął się dzisiaj w czwartek (potrwa do godz. 17.00), w piątek organizatorzy zapraszają w godz. 10-17, a w sobotę 10-14.  

DSC_9789.jpg
DSC_9778.jpg
DSC_9782.jpg
DSC_9787.jpg

Komentarze (3)

A gdzie to się znajduje takowy Pl.Bankowy???

Dziękuję za słuszną uwagę. Już zmieniłem :)

Kryształowa noc w narodowo socjalistycznym pis.bolszewickim łajnie małego kulawego hitlera kaczyńskiego siedzącego w bunkrze kaczy szaniec przy Nowogrodzkiej.

Ciekawe, kto znajdzie głowę kota,
tfuuu,
konia pod przykrótką kołderką...

Życzę stalinowcom kaczyńskiego i patologicznego oszusta i klamcy Moravitzkyego by powybijali się wzajem.