Bartek Gul w brązie OOM

Z dziesięcioma medalami z 19. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych (roczniki 1996 – 1997), wrócili z Łodzi dolnośląscy lekkoatleci. Rywalizowali z reprezentantami (razem ponad 800), aż 224 klubów z całej Polski. Wśród mistrzów znalazło się pięciu zawodników ze Zgorzelca, Bolesławca, Bogatyni i Jeleniej Góry.

Na najwyższym podium stanął Jan Pobłocki (MKS Osa), który w ośmioboju uzyskał wynik 5528 punktów. Srebrny krążek w rzucie młotem wynikiem 60,78 metrów wywalczył Dawid Kopała (MKS Bolesłavia). Jego klubowym trenerem jest Tomasz Markowski, który z powodzeniem prowadzi dolnośląską kadrę juniorów. Dwa lata temu Dawid wygrał krajową rywalizację młodzików. Rok temu w finale OOM był piąty. Na stadionie łódzkiego AZS-u trzecie miejsce w biegu na 2 000 metrów z czasem 6:07,42 min. zajął Krzysztof Majewski ze Zgorzelca. Brązowym medalem po konkurencji rzutu młotem (rezultat 60,68 m), cieszył się też Bartosz Kępski (Szerszeń Bogatynia) szkolony przez Tomasza Pisciolisa.

Trzecim lekkoatletą z najniższego stopnia podium OOM został Bartosz Gul z MKL”12” Jelenia Góra. Na liście rankingowej PZLA najlepszych polskich płotkarzy w kategorii wiekowej juniorów młodszych wychowanek trenera Marka Przeorskiego plasował się na piątej pozycji w grupie biegaczy startujących na 110 m ppł. W biegu eliminacyjnym Bartek pobiegł słabiej w pierwszej części dystansu, jednak trzeci wynik 14,49 sekundy zapewnił mu finałowy start. W popołudniowym upale ponad 35 st. C płotkarz z MKL”12” pierwszy płotek pokonał jako ósmy, ostatni zawodnik. Potem już w prawidłowym rytmie szybko zbliżał się do rywali i na mecie zameldował się trzeci. „Brązowy” wynik Bartka Gula 14,10 sek. to nowy rekord życiowy i wypełniona norma na I klasę sportową.