Bardzo ważne zwycięstwo Sudetów

Jeleniogórzanie nie zwalniają tempa w kolejnym meczu II ligi koszykówki mężczyzn odnieśli cenne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem – Pogonią Prudnik.

Sudety przespały początek meczu, po dwóch minutach Pogoń prowadziła 9:0. Na szczęście, później było już tylko lepiej. Jeszcze w pierwszej kwarcie podopieczni Artura Czekańskiego odrobili część strat. W drugiej zagrali o wiele lepiej a obronie, zmuszając rywala do popełniania strat. Po szybkich kontrach udało się odskoczyć na 35:24 (18 min.). Do przerwy przewaga jeleniogórzan wzrosła do 15 punktów (41:26). W trzeciej kwarcie gospodarze próbowali odrobić część strat i w 25. minucie przewaga Sudetów stopniałą do kilku oczek (43:35). Trener Czekański wziął czas. Poskutkowało, Sudety ponownie wyszły na bezpieczną przewagę a w ostatniej części tego meczu pilnowały, by jej nie roztrwonić.

Dzięki temu zwycięstwu, Sudety umocniły się na 6. miejscu w tabeli i są już niemal pewne miejsca w pierwszej ósemce przed rundą play off.

W następnej kolejce jeleniogórzan czeka ciężka przeprawa: grają u siebie z Fluorem Gliwice, który jest głównym faworytem do awansu. W tym sezonie przegrał tylko raz. Mecz odbędzie się w niedzielę (16 lutego) o godz. 17. w hali przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Pogoń Prudnik – Sudety Jelenia Góra 65:74 (18:15, 8:26, 14:15, 25:18)

Sudety: Czech 18, Kozak 17, Ł. Niesobski 14, Minciel 8, Ostrowski 7, Raczek 6, Drąg 2.