Bardzo kiepsko pod siatką

Siedemnaście meczów i tylko jedno zwycięstwo z TKKF Razem Wołów 3:1. Tak przygnębiający sportowo jest bilans trzecioligowych debiutantów z Jeleniej Góry. Na pożegnanie kiepskiego sezonu przed własną publicznością młodzi zawodnicy Klubu Siatkarskiego Kolegium Karkonoskie (nadal obowiązuje stara nazwa), doznali w sobotę, 5 bm. porażki 0:3 (w setach 15:25, 23:25, 21:25), z Pogonią Góra. W pierwszej rundzie przegrana była mniej dotkliwa 2:3.

Obie najsłabsze w lidze drużyny zostały już zdegradowane. Po porażce z Pogonią jeleniogórscy siatkarze zostali niechlubną „czerwoną latarnią”. Nazwane przez kibiców KS KK mizernym sportowo sobotnie spotkanie obnażyło wręcz szkolne błędy i braki w wyszkoleniu zawodników beniaminka. Gospodarze seryjnie tracili punkty po nieudanych zagrywkach, przyjęciu piłki i nieskutecznych atakach. Siatkarze z Góry wykazali większe zaangażowanie, wolę walki i koncentrację.

Tydzień wcześniej faworyzowany, trzeci w trzecioligowej tabeli KS Dziekan Milicz też łatwo wygrał 3:0 z ekipą KS KK Jelenia Góra. W szybko zakończonej konfrontacji gospodarze dominowali w kolejnych setach 25:19, 25:18 i 25:14.

Ostatni mecz sezonu podopieczni trenera Wojciecha Lary rozegrają 12 bm. w Głogowie z SPS-em Chrobry.