To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bal ze szlachetnym przesłaniem

Bal ze szlachetnym przesłaniem

Po raz 11. Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała "Dąb" organizuje bal charytatywny, na którym podczas aukcji zbierane będą pieniądze na sprzęt medyczny dla oddziałów ortopedii, chirurgii naczyniowej i onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Kotliny Jeleniogórskiej. Bal zaplanowano na 11 stycznia 2020 roku w ośrodku Lake Hill w Sosnówce.

- Zainteresowanie naszym balem jest tak duże, że już nie mamy biletów – zdradza Lucyna Musiał, pomysłodawczyni balu i prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała "Dąb". Po raz pierwszy w 11-letniej historii imprezy bilety rozeszły się prawie miesiąc przed terminem. Zainteresowaniu jeleniogórzan trudno się dziwić. Bawiąc się w doborowym towarzystwie, można wspomóc szpitalne oddziały. Na wsparcie przeznaczony jest dochód z biletów oraz pieniądze z aukcji. - Jak co roku artyści są bardzo hojni i podarowali nam swoje prace – mówi pani Lucyna. Wylicytować można będzie np. obrazy Dariusza Milińskiego i Pawła Trybalskiego. Jest praca jeleniogórskiego, nieżyjącego już malarza Edwarda Kiczaka. Na licytację przekazane zostało ponadto szkło z pracowni Borowskich oraz szklana rzeźba od Szklanej Manufaktury. Lista nie jest zamknięta i z pewnością pojawią się na aukcji jeszcze inne, atrakcyjne rzeczy. Uczestnicy balu zawsze świetnie się bawią i licytują. To nie tylko wydarzenie towarzyskie, ale także bardzo rozwinięta forma pomocy chorym. Podczas dziesiątego balu zebrano 46 tysięcy złotych. Zostały za nie zakupione dla oddziału rehabilitacji nowoczesne, multifunkcjonalne łóżka oraz szyny rehabilitacyjne.

Zaraz po balu zimowym Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała "Dąb" zaczyna przygotowania do letnich imprez charytatywnych, czyli Cieplickiego Maratonu Zdrowia, podczas którego mieszkańcy mogą się bezpłatnie się przebadać, porozmawiać z lekarzami specjalistami, wysłuchać wykładów, oraz letniego spotkania połączonego z ogniskiem i aukcją przedmiotów podarowanych przez artystów. Po tegorocznym letnim spotkaniu za zebrane pieniądze udało się zakupić materace przeciwodleżynowe dla pacjentów ważących 150 kg. Takich chorych jest coraz więcej. Jeden materac kosztuje 2 tys zł. - Mamy nadzieję, że w 2020 roku zbierzemy jeszcze więcej pieniędzy – mówi Lucyna Musiał. - Z usług szpitala korzystamy wszyscy, dobry sprzęt jest niezbędny, ale bardzo drogi, dlatego warto wspierać placówki medyczne w każdy sposób - dodaje. 

lmfd-nj24.jpg

Komentarze (3)

Aby ortopedia się rozwijała najwyższy czas na zmianę ordynatora.

No to dawaj zostań ordynansem.

Lake Hill jest zbudowany nielegalnie.