To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

100 tys. zł zebrano na dobroczynnym balu im. Jana Musiała

Fot. Kamila Knaga

To rekord. Wczoraj (11 stycznia) podczas balu zorganizowanego po raz 11. przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała "Dąb" zebrano 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny dla oddziałów ortopedii, chirurgii naczyniowej i onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Kotliny Jeleniogórskiej.

- Ofiarność darczyńców była ogromna. Bardzo wszystkim dziękuję - mówi Lucyna Musiał, pomysłodawczyni balu i prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała "Dąb".

Podczas balu można było wylicytować różne cenne przedmioty.

- Artyści byli bardzo hojni i podarowali nam swoje prace – mówi pani Lucyna. Wylicytować można było mi.in obrazy Dariusza Milińskiego i Pawła Trybalskiego oraz Edwarda Kiczaka. Na licytację przekazane zostało ponadto szkło z pracowni Borowskich oraz szklana rzeźba od Szklanej Manufaktury.

Wśród zaproszonych gości były telewizyjne gwiazdy Marta Kuligowska, Ula Chińcz i Lara Gessler oraz Kasia Sokołowska.

- Marta Kuligowska, Ula CHincz i Lara Gessler podarowały na licytacje wyjątkowe przedmioty oraz spotkania ze sobą - mówi Lucyna Musiał. Można więc było wylicytować wizytę w studio TVN 24 z Martą Kuligowską lub warsztaty kulinarne z Larą Gessler dla czterech osób (poszły za 8 tys. zł) .

Złoty naszyjnik w kształcie serca podarowany przez Katarzynę Sokołowską oraz kolację z nią wylicytowano za 3 tys. zł. Obraz Dariusz Milińskiego "Wędrujący po Pławnej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia" poszedł podczas licytacji za 4600 zł. Za obraz "Portret kobiety" licytujący wpłacił 8900 złotych.

Bal prowadził Jacek Grondowy. Wystąpiła Anna Waraszko. Grał zespół Topaz.

Suma zebrana na 11. balu charytatywnym jest rekordowa. Podczas ubiegłorocznego  balu zebrano połowę tej kwoty (46 tysięcy złotych). Zostały za nie zakupione dla oddziału rehabilitacji nowoczesne, multifunkcjonalne łóżka oraz szyny rehabilitacyjne.

bal (1) (Kopiowanie).jpg
bal (2) (Kopiowanie).jpg
bal (3) (Kopiowanie).jpg
bal (4) (Kopiowanie).jpg
bal (5) (Kopiowanie).jpg
bal (6) (Kopiowanie).jpg
bal (7) (Kopiowanie).jpg
bal (8) (Kopiowanie).jpg
bal111.jpg
bal222.jpg
bal444.jpg
bal3333 (2).jpg
DSC03414 (Kopiowanie).jpg
DSC03438 (Kopiowanie).jpg
DSC03460 (Kopiowanie).jpg
DSC04048 (Kopiowanie).jpg
DSC04137 (Kopiowanie).jpg
DSC04150 (Kopiowanie).jpg
bal3333 (1).jpg
xi_bal_charytatywny_2020_-_nj24.jpg
bal 11.11.01 (1).jpg
bal 11.11.01 (2).jpg
bal 11.11.01 (3).jpg
bal 11.11.01 (4).jpg

Komentarze (7)

Jak oni to robią że potrafią jednego dnia zameldować sie na kilku imprezach

Oni to znaczy kto?? Ogólnie to "oni" się teleportują.

A gdzie przepraszam w jeleniogórskim szpitalu jest oddział rehabilitacji?
I co z tego że sprzęt kupią nowy jak nie ma tam dobrych specjalistów bo pouciekali do innych szpitali.

W szpitalu Wysoka Łąka, który jest cZęścią jeleniogórskiego szpitala są trzy oddziały rehabilitacyjne- rehabilitacji ogólnej , kardiologicznej i neurologicznej. A którzy to najlepsi lekarze uciekli ze szpitala? ci którzy są czy czują się najlepszymi- a to zasadnicza różnica.

Takie zbieranie pieniędzy ma sens, bo trafia do lokalnego szpitala w postaci sprzętu specjalistycznego. Brawo dla pomysłodawców.

Impreza szlachetna ale po co tam radny Zbigniew w łańcuchu....z kiepskim przemówieniem..Chyba pomylił lokale.... kolejny lans dobrodzieja.....

A ciebie nie zaprosili biedaku.