To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bajkowe przygody z Kubą i Śrubą

Bajkowe przygody z Kubą i Śrubą

Po wakacyjnej przerwie startuje kolejny cykl Poranków Rodzinnych w Miejskim Domu Kultury "Muflon" w Jeleniej Górze - Sobieszowie. Pierwszy z nowego cyklu „Poranków” zatytułowanego "Bajkowe Przygody z Kubą i Śrubą" już 11 września o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Podczas wrześniowego spotkania zatytułowanego „Porwana Królewna” przekonać będzie się można się, że nawet zwykła łyżeczka może zmienić się w żabkę, a zwykły pokój może stać się początkiem wspaniałej przygody. 

W nowym sezonie 2016/2017 organizatorzy zapraszają na wspólną małych i dużych na wspólną podróż do krainy bajek razem z Kubą i Śrubą – bohaterami najnowszej serii bajek produkcji Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych. Na uczestników porankowych spotkań czekają nowe książeczki i mnóstwo niezwykłych zabaw i ciekawych warsztatów plastycznych i muzycznych.

Kuba i Śruba to bracia różniący się charakterami, ale tworzący zgrany duet, który pokaże młodym widzom, że razem można osiągnąć więcej. Bohaterowie spotkań będą uczyć wiary we własne pomysły i radzenia sobie z kłopotami. W ich przygody wplatać będą się postacie znane z innych bajek. W filmach pojawią się więc Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, krasnoludki, Jaś i Małgosia czy Baba Jaga. Zawsze w zupełnie nieprzewidywalny, pomieszany i niespotykany dotąd sposób. Niezmieniona pozostaje przy tym formuła spotkań, czyli dzieci oglądać będą najpierw polskie filmy rysunkowe, a później uczestniczyć w warsztatach edukacyjno – artystycznych. W nawiązaniu do tematu przewodniego „Poranka” dzieci pod okiem rodziców i prowadzących będą się uczyć rysować, malować, śpiewać, tańczyć oraz brać udział w specjalnie przygotowanych dla nich konkursach. Na uczestników spotkać czekać będzie też słodki poczęstunek.

Wstęp: 10 zł/dziecko, opiekunowie bezpłatnie. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorzy proszą więc o wcześniejszą rezerwację i zakup biletów. Ważność rezerwacji wynosi 3 dni. Sprzedaż biletów i rezerwacje w sekretariacie MDK „Muflon” w godz. 8.00-20.00, tel. 75 755 37 70.