To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Babcia pilnowała, wnuczek kradł

Biżuterię o wartości 3 tysięcy złotych ukradł z jednego z mieszkań nastoletni chłopak. Co ciekawe, mieszkania pilnowała... jego babcia.

- Babcia sprawcy wspólnie z inną mieszkanką Kowar opiekowały się prywatnym mieszkaniem, podczas długiej nieobecności właścicielki – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Chłopak pod pretekstem pomocy poszedł do mieszkania razem z babcią.

16-latek wykorzystał moment, w którym babcia poszła do drugiego pomieszczenia. Ukradł złoty zegarek, obrączki, sygnet męski o wartości 3 tysięcy złotych.

Policję o kradzieży zawiadomiła druga z opiekunek. Jak się okazało, do kradzieży doszło w grudniu, kobieta jednak zorientowała się o niej dopiero 16 kwietnia. Dwa dni później nastolatek został zatrzymany.

- Chłopak przyznał się do przestępstwa. Obecnie policjanci ustalają, do kogo trafiło skradzione złoto – mówi Edyta Bagrowska.