To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

To będzie chluba straży

To będzie chluba straży

Tak o nowym samochodzie mówią strażacy z OSP w Łomnicy. Od kilku lat starali się o nowy wóz, który ma zastąpić wysłużonego stara 244. Wczoraj doczekali się...

To samochód na podwoziu renaulta, karosowała go firma Inżynieria Samochodów Specjalnych Wawrzaszek z Bielska Białej. Kosztował blisko 650 tys. złotych.

Zarząd OSP od 4 lat stara się o nowy wóz bojowy. Złożył wspólny projekt z OSP Łomnica oraz czeską jednostką SHD Horni Marsov. Został jednak odrzucony ze względu na zbyt mały zasięg oddziaływania projektu. W końcu w 2010 roku uzyskali dotację, prezydium ZOW ZOSP RP przyznało jednostce 150 tys. złotych. To m.in. dzięki staraniom naczelnika Czesława Godonia oraz wzorowej ocenie jednostki przez komendanta miejskiego PSP. OSP w Łomnicy otrzymała 7 punktów na 7 możliwych.

Kolejne 30 tys. zł dołożył WFOŚ. Pieniądze dał także samorząd województwa dolnośląskiego (130 tys. złotych), Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (150 tys. złotych), gmina Mysłakowice (pożyczka WFOŚiGW) – 171 tys. złotych, resztę (ok. 14,5 tys. złotych) dołożyła OSP Łomnica.

OSP przez wiele lat była niedoinwestowana, najczęściej korzystała z wyeksploatowanego sprzętu, którego wyzbywała się straż zawodowa. To na szczęście zaczyna się powoli zmieniać. Niedawno nowy wóz otrzymali strażacy ochotnicy z Sobieszowa, w ubiegłym roku nowego renaulta kupiła straż w Piechowicach, scanię straż w Szklarskiej Porębie. Teraz o pojazd postarała się OSP w Łomnicy.

– Jest to jeden z najnowocześniejszych samochodów w powiecie jeleniogórskim i chluba zarówno Łomnicy jak i całej gminy – przyznał z zadowoleniem Michał Mysza, zastępca naczelnika OSP Łomnica.

 

 
To będzie chluba straży

Komentarze (11)

Mam tylko nadzieję że teraz nie będzie podpaleń przez strażaków tak jak kiedyś aby udowodnić przydatność tego auta. Jak dobrze pamiętam to właśnie strażak z OSP Łomnica o znanym nazwisku był sprawcą kilku podpaleń.

Mam tylko nadzieję że teraz nie będzie podpaleń przez strażaków tak jak kiedyś aby udowodnić przydatność tego auta. Jak dobrze pamiętam to właśnie strażak z OSP Łomnica o znanym nazwisku był sprawcą kilku podpaleń.

fajny renault czy to renault midlum ? Nareszcie ten wóz naprawde był bardzo potrzebny tyle wyjazdów ma OSP Łomnica że jestem w szoku że tak późno nowy wóz żal mi władz tej gminy na chodniki mają a na ochronę przeciwpożarową to już nie oby tak dalej

Gratuluje chłopaki. Jest czego zazdrościć...

Brawo brawo w końcu wam się należał

Małe sprostowanie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszowie nie otrzymali jeszcze nowego samochodu. Planowany odbiór jest na 20 listopada. Natomiast strażacy z OSP Szklarska Poręba nie mają żadnej Scanii, a MANa, którego otrzymali w zeszłym roku.

Jeśli chodzi o KSRG to czas na Janowice Wielkie...

Nie tylko na chodniki. Nawet na skate park mają. Porażka naszego wójta, nic wiecej.

Ja widze że u nas w Mysłakowicach coraz więcej jest deskorolkarzy i nawet tworzą sobie takie grupki nie mają gdzie jezdzic to jezdżą po nowych chodnikach a stare babcie na nich krzyczą takie babcie mądre to niech napiszą petycje do wójta. A tak w ogóle mądrze zrobili skejci z jg zebrali się w jedno miejsce i kazdy z nich podpisywał się pod petycje

RATOWNIK Z BOŻEJ ŁASKI.KTO BY CIĘ NIE ZNAŁ

Dla mnie to jest chore,że OSP Łomnica dostała nowy wóz bojowy,a np:OSP Janowice Wielkie nie dostały.. Jaka tu jest sprawiedliwość..? Chyba taka,że OSP Łomnica chodzą i sami podpalają,aby mieć jakiś wyjazd.. Tak sami podpalają bo chcą pokazać że potrafią gasić i pomagać innym tylko szkoda,że właśnie najpierw sami podpalają a później liczą na podziękowania od osób pokrzywdzonych... Czegoś takiego jak OSP Łomnica w ogóole nie powinno być!!