To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Aż 9 kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry!

Aż 9 kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry!

Rekordowym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne wybory samorządowe w Jeleniej Górze. O urząd prezydenta będzie ubiegać się 9 kandydatów.

Tak wynika z najnowszych danych Państwowej Komisji Wyborczej. Jeszcze wczoraj na liście było 6 nazwisk, dzisiaj jest ich 9. Niżej podajemy nazwiska (w kolejności alfabetycznej):
– Wiesław Gierus, 49 lat, Bezpartyjni Samorządowcy
– Roman Kuty, 46 lat, Aktywna Polska
– Tadeusz Lewandowski, 70 lat, Prawo i Sprawiedliwość
– Marek Obrębalski, 56 lat, Platforma Obywatelska
– Piotr Paczóski, 53 lata, SLD Lewica Razem
– Grażyna Rygiel, 65 lat, Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku
– Wojciech Smoliński, 41 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe
– Paweł Wilk, 49 lat, Siła Mieszkańców
– Marcin Zawiła, 56 lat, Zmieniamy Jelenią Górę
Co prawda termin zgłoszeń kandydatów mija dzisiaj o północy, jednak wiadomo już, że w Jeleniej Górze liczba kandydatów nie zwiększy się. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, „prawo zgłaszania kandydatów na wójta ma komitet wyborczy, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie. W każdym z tych okręgów liczba zarejestrowanych przez ten komitet kandydatów na radnych nie może być mniejsza niż liczba radnych wybieranych w tym okręgu”. Ten warunek w Jeleniej Górze spełniło 9 komitetów. Dla porównania, cztery lata temu o urząd prezydenta ubiegało się sześcioro kandydatów.
 

Komentarze (66)

Świetnie - od 41 lat po 70, od matury po doktorat, przedsiębiorcy, politycy, naukowcy - z pewnością da się wybrać mądrzej niż 4 lata temu - tylko pójdźmy na wybory!!!! Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik z Cieplic

71 letni mechanik ze średnim wykształceniem na emeryturze. PiS zaszalał...

Szkoda, że posłanka Machałek zrezygnowała ze startu na prezydenta Jeleniej Góry.

4 lata temu Machałek zdobyła w wyborach przedostatnie miejsce.

Totalna porażka.
Widać, że jeleniogórzanie nie akceptują Machałek.

Widać wyraźnie że z nich wszystkich faktycznie jedynym sensownym kandydatem jest Zawiła bo żaden z pozostałych nie jest w stanie ogarnąć spraw miasta. Zawiła pokończył wszystkie rozgrzebane przez Obrębalskiego inwestycje, poradził sobie z wielkimi problemami. Były wpadki, ale ogólnie dał radę dlatego ma mój głos, bo facet się nie zbłaźnił ani nie przyniósł wstydu Jeleniej Górze.

Urzędnikom miejskiego magistratu radzę zająć się pracą, a nie wypisywać peany na cześć obecnie urzędującego prezydenta.

akurat urzędnicy będą raczej głosować przeciw zawile bo są wściekli na zamrożenie płac

Panie Paczóski Panu już dziękujemy!!

Dokładnie, lepiej niech wraca do L`ki. Albo nie... tam też słabo mu szło.

Barania a co ten Paczóski ma wspólnego z l-ką

do life goes on
tak jak Zawiła się zbłaźnił to tylko chorzy na umyśle nie wiedzą.

Tak Complex faktycznie nie przyniósł wstydu Jeleniej Górze, bo ten wstyd odziedziczył już po poprzedniku Obrębalskim, który teraz znowu chce go zastąpić. Permanentnego wstydu faktycznie nie jest więc w stanie zastąpić żaden nowy wstyd :D Wam już ludziska ta partyjna sitwa całkiem pomieszała we łbach. Kandydat z Platformy startuje nie z Platformy, a Platforma popiera kandydata z nie Platformy... I dalej dawajcie się tak otumaniać, głosując co cztery lata na tych samych

9 kandydatów! Cóż,tak mamy skonstruowaną ordynację wyborczą. Każdy,kto spełni jej wymagania,może wziąć udział w walce o stanowisko Prezydenta,w naszym przypadku - Jeleniej Góry. Wszystkim życzę powodzenia. Jednak,znając mechanizmy życia politycznego,nie wnikając w szerszą, pogłębioną analizę - jedno jest prawie pewne,nie warto tracić głosu na "drobonicę". Przepraszam tych kandydatów, których to może urazić, ale praktyka wszystkich dotychczasowych wyborów pokazuje,że szansę wyborcze będzie miało w Jeleniej Górze-dwóch,najwyżej trzech kandydatów.
Jeleniogórzanie w swej większości,to rozsądni obywatele,
oni już wiedzą, że głosowanie na osoby,bez zaplecza i możliwości działania, w szerszej niż tylko jeleniogórskiej rzeczywistości, może być niekorzystne dla naszego rodzinnego miasta.Dlatego powinniśmy nie dać się zaczarować(zmanipulować)ludziom: którzy dużo i pięknie mówią,(a jest taki kandydat),albo głoszą wizje,nie mające żadnych możliwości realizacyjnych,lub chcą się kosztem Jeleniej Góry wypromować,itd. Takim powiedzmy - stop!

Przepraszam cię, ale teksty w stylu drobnicy itd. powodują właśnie, że mamy taki beton w mieście jaki mamy... . I to jest problem, bo reszta idzie jak owce - większość już była u koryta czy to w radzie czy w ratuszu i skończyło się to wstydem... . Właśnie czas na kogoś mniej znanego, choćby po to by utrzeć nieudacznikom nosa

Był błąd, powtarzam tekst.
9 kandydatów! Cóż, tak mamy skonstruowaną ordynację wyborczą. Każdy, kto spełni jej wymagania, może wziąć udział w walce o stanowisko Prezydenta, w naszym przypadku - Jeleniej Góry. Wszystkim życzę powodzenia. Jednak, znając mechanizmy życia politycznego, nie wnikając w ich szerszą analizę - jedno jest prawie pewne, nie warto tracić głosu na "drobnicę". Przepraszam tych kandydatów, których to sformułowanie może urazić, ale praktyka wszystkich dotychczasowych wyborów pokazuje, że szansę wyborcze będzie miało w Jeleniej Górze - dwóch, najwyżej trzech kandydatów. Jeleniogórzanie w swej większości, to rozsądni obywatele, oni zapewne już wiedzą, że głosowanie na osoby, bez zaplecza i możliwości działania, w szerszej niż tylko jeleniogórskiej rzeczywistości, może być niekorzystne dla naszego rodzinnego miasta. Dlatego nie powinniśmy dać się zaczarować(zmanipulować)ludziom: którzy dużo i pięknie mówią,(a jest taki kandydat),albo głoszą, jak inny - wizje, nie mające żadnych realnych podstaw, lub kolejni - chcący kosztem Jeleniej Góry wypromować się, itd. Takim powiedzmy - stop! Potrzeba nam rozsądku, umiaru i dużo zdrowego realizmu.

Nie wiem czym się podniecacie, Wrocław już się wypowiedział kto ma władać Jelenią. Roma locuta causa finita.

Też mi się podoba taka konkurencja, zwłaszcza, że jest alternatywa dla partyjniaków. Chyba pójdę na wybory, zresztą pierwsze samorządowe.

Do wpisu z 11:20 - dobre spostrzeżenie!

Drodzy JELENIOGÓRZANIE jestem pewny że teraz przestanimy /bo ja tak zrobię/nie będe już glosować ani Zawiłe ani na Obrębalskiego bo oni się kłucą między sobą nic nie robiąc dla Jeleniej. Poświęcam czas ichodzę na spotkania z kandytatami na prezydeta izdecydowanie traz obecnie będe głosować wykształconego,najmłodszego ,który był już naszym reprezentatem w SEJMIKU PAN WOJCIECH SMOLIŃSKI.

Daruj sobie kandydata z PSL .Dopiero by nepotyzm zapanował w miescie.W klanie Smolińskich szczególnie!

ZAPOMNIŁEM-że nie będe komentować startu na prezydeta naszego miasta KUTEGO bo napewno wszyscy pamiętamy co on zrobił 4-lata temu Panu Ładzińskieme a też mam wiadomości żę ten ptaszek używał pasiaki przez 6-mcy I TO ZA GRANICĄ.

A gdzie jakiś wysłannik "Krula", który zmasakruje pozostałych kandydatów?

Wratislavia locuta causa finita.
A z tyłu Papaj, Sajnog, Miedziński i Wrotniewski na skrzydle.
Ratunkuuuuuuuuuuu dla naszego miasta!!!!!!!!!!

PSl się odrodziło w Jeleniej Górze to świetnie, więcej młodych i odważnych potrzeba w jej szeregach

czas glosować na nowych ludzi, którzy nie są zakładnikami urzędników

Celna uwaga doycząca zakładników, lecz jak kandydat może nie stać "zakładnikiem" urzędników? Każdy, kto nie pełnił funkcji musi się uczyć i przez ten czas będzie polegał na urzędnikach tym samym stanie się ich zakładnikiem. Czyli mamy problem na kogo głosować? na "starych" mających doświadczenie i być może wolę samodzielnego podejmowania decyzji czy na nowych, którzy mogą stać się samodzielnymi w kolejnej kadencji.

Pan Zawiła i Obrebalski , obaj z PO chcą powtórzyć numer jaki zrobił Putin i miedwiediew. Raz dwa trzy teraz prezydentem będziesz Ty.

Tylko Zawiła się liczy

Zgadza sie do "odstrzału" w pierwszej turze

Wjeżdżam do Jelonki a tu na budynku Aniluksu wielka płachta kandydata. Super, że zasłonili tą elewację. Kolega podpowiada, że jaka elewacja taki kandydat

fajny baner nie gadaj

Tylko Pan Roman Kuty najmłodszy jeleniogórzanin na Prezydenta z KWW Aktywna Polska. Zapraszam znajomych ich rodziny i sympatyków do wsparcia porządnego człowieka. Kto go zna, ten wie że pomaga społeczeństwu jeleniogórskiemu od wielu lat, zwłaszcza najuboższym, chorym i potrzebującym. Teraz my pomóżmy Panu Romanowi, dajmy mu szansę i instrumenty to pomoże nam jeszcze więcej.

Panowie ze sztabów.... Chwila humoru Idzie Czerwony Kapturek przez las do babci i myśli:
- Oj, żeby tylko nie spotkać wilka, bo jak mówiła babcia, pewnie mnie zgwałci.
Nagle zza krzaków wyskakuje wilk. Czerwony Kapturek przerażony tym, co się zaraz stanie, powoli ściąga majtki.
Wilk na to:
- A ty co? Srać tu przyszłaś? Dawaj koszyczek!

Powiedzcie mi jak można wybrać prezydenta Jeleniej Góry jakim jest Towarzysz Smoliński???? Mieszka we wrocławiu to niech tam siedzi!!!!nie przyrównujmy Wrocławia do Jeleniej tylko Jelenia do Wrocławia !!!

Pomozcie i pokazcie ktory z tych kandydatow nie ma za soba zadnej partii, to glosuje.

Roman Kuty najmłodszy z Jeleniej Góry na Prezydenta!!!

Pogadali poplotkowali porzucali mięsem i błotem a i tak wygra Zawiła

A gdzie zdjęcia kandydatów?

takie to prawo demokracji, każdy może próbować startować w wyborach i każdy uprawniony może wybierać z tych co spełniają określone kryteria

Gargamel - postać z komiksu oraz animowanego serialu "Smerfy"; pechowy, zły
czarodziej mieszkający w zrujnowanym zamku na obrzeżach lasu smerfów. Jego
głównym celem jest zniszczenie wszystkich smerfów, lecz mimo ciągłych starań
nigdy mu się to nie udaje. W komiksach i wczesnych odcinkach serialu, smerfy
były mu potrzebne jako składnik kamienia filozoficznego, później jednak często
jego celem jest ich zjedzenie. Posiada kocura o imieniu Klakier, a w
późniejszych odcinkach serialu dałącza do niego uczeń Nicpoń. Jego ulubionym
powiedzeniem jest "Jak ja nie cierpię smerfów!". Gargamel stworzył Smerfetkę,
aby użyć jej jako szpiega, ona jednak zamiast zdradzić mu położenie wioski
smerfów przystała do nich.

II tura Zawiła vs. Obrębalski. Zaplecze: Paczóski, Wilk, Smoliński reszta bez szans na 5%

Super a myślałam, że wybory 16.10, a tu proszę mamy wyniki. Nie ważne jak sie głosuje ważne kto liczy głosy...

II tura Paczulski vs Wilk, zaplecze : Zawiła, Gierus, reszta bez szans

Jaki ten Kuty dziwny człowiek, co wybory to inna nazwa komitetu wyborczego, a słyszałam ze już nie jest w partii, teraz jest razem z bezpartyjnymi mieszkancami.

Roman Kuty 46 lat - najmłodszy kandydat z Jeleniej Góry na Prezydenta!!!

Paweł Wilk pcha się na stanowisko Prezydenta, a z prawem jest mocno na bakier. To jest taki "przedsiębiorca???", który walczy z magistratem, ale na najwyższy stołek pcha się żeby całe bagno jakie ma w elektrowni wodnej na Bobrze uregulować z pozycji władzy.

WILK w pierwszej turze!!!!!!!!!!!!!

O D P A D A

70-letni PiSior? ta partia schodzi juz na psy i kazdemu czlonkowi dadza bude, wiec faflik z tych Cieplic szczekaj na wybory i glosuj na pana..

Niestety, ilosc kandytatow nie jest poparta ich jakoscia (dla przykladu: jak mozna powaznie brac 70letniego pisiora lub buraka, ktory zapowiada, ze sie do JG przeniesie tylko w wypadku gdy go wybiora. zenada.)