To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

63. miejsce Jeleniej Góry to dobra wiadomość

Pixabay

Tylko 20,7 procent kierowców z Jeleniej Góry przy zakupie polis OC przez internet przyznało, że spowodowało co najmniej jedną szkodę komunikacyjną w ostatnich latach. W rezultacie znaleźli się na 63. miejscu rankingu „szkodowości miast”. Jest to jeden z lepszych wyników województwa dolnośląskiego.

Eksperci portalu rankomat.pl przygotowali ranking na podstawie deklaracji kierowców z 84. największych polskich miast (z liczbą mieszkańców powyżej 50 tys.). Jelenia Góra w rankingu zajęła 63. miejsce, natomiast w skali swojego województwa była 6. (na 7 miast). Jedynie w Świdnicy mniej kierowców zadeklarowało szkody (19,9 procent). Najgorszy wynik w województwie miał Głogów (24,5 procent) - 5 w ogólnej klasyfikacji.

Biorąc pod uwagę całą Polskę zestawienie otwiera Ruda Śląska (26,1procent), a zamyka Ostrowiec Świętokrzyski (16,8 procnet). Z innych dolnośląskich miast - Legnica (24.1) była ósma, Wrocław (22,6 procent) 34., a Wałbrzych 60. (20,9 procent).

Sylwetka szkodowego kierowcy z Jeleniej Góry

Zbierając dane z kalkulacji w ostatnim roku można przedstawić profil szkodowego kierowcy. W Jeleniej Górze jest to 37-latek, który jest właścicielem opla astry z 2003 roku. Kierowcy z co najmniej jedną szkodą na koncie w ostatnim roku zapłacili za OC 913 zł. Dla porównania średnia stawka w Jeleniej Górze wyniosła 681 zł.

Kierowcy z Jeleniej Góry w ostatnim roku zapłacili za OC 681 zł. Było to nieco więcej od średniej ogólnopolskiej (672 zł). W województwie dolnośląskim jeleniogórscy kierowcy płacili jedną z tańszych składek. Mniejszy koszt OC był tylko w Świdnicy (650 zł). Na największy wydatek musieli być przygotowani mieszkańcy Wrocławia (918 zł). Był to jednocześnie najwyższy wynik w Polsce. Z najniższej składki w Polsce mogli cieszyć się mieszkańcy Mielca (505 zł)

. – Osoby zamieszkujące duże miasto, w którym często dochodzi do kolizji i wypadków, płacą zazwyczaj więcej za OC. Warto jednak podkreślić, że na wysokość ceny OC wpływa nie tylko liczba szkód. Nasz raport przedstawia stawki uśrednione. W mieście, dla którego wyliczyliśmy niższą średnią składkę, może więc przykładowo mieszkać najwięcej kierowców w starszym wieku bądź posiadających auta z niewielką pojemnością silnika, co znacząco obniża cenę polisy - mówi  Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży portalu sprzedażowego ubezpiecznia samochodowe.

63. miejsce Jeleniej Góry  to dobra wiadomość
63. miejsce Jeleniej Góry  to dobra wiadomość

Komentarze (4)

To może w związku z powyższym firmy ubezpieczeniowe obniżą jeleniogórzanom składki ubezpieczeniowe OC? No, śmiało!

Narodowa socjalistyczna pis.bolszewia pyta się dlaczego Polki nie rodzą?

Kulawy z bunkra na Żoliborzu, a ile dzieci ty masz, że robisz sie ekspertem ?

Młodych kociąt nie liczę.

Program locha narodowa pluSS.

Czekam na tworzenie domow pod tytulem Fontanna Zycia Plus gdzie patriotyczne Polki beda rokładały nogi a zapladniać je beda najwspanialsi czlonkowie partii rzadzacej.

Potem te domy beda te dzieci wychowywac na prawdziwych narodowych wolakow, katolikow i patriotow!

Niech będzie pochylony.

Dlaczego kierowców z rejestracją DLW nie wzięto pod uwagę ? :D