To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

6 stycznia Karkonoski Orszak Trzech Króli

6 stycznia Karkonoski Orszak Trzech Króli

IX Karkonoski Orszak Trzech Króli z hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" wyruszy 6 stycznia o godz. 13.00 spod bazyliki św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

IX Karkonoski Orszak Trzech Króli rozpocznie mszą 6 stycznia w bazylice mniejszej św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze o godz.12.00.

Orszak, którego organizatorem jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, wyruszy potem (ok. godz. 13) z placu przed bazyliką i przejdzie ulicami miasta na plac Ratuszowy.

Uczniowie szkół jeleniogórskich odegrają scenki, jakie wydarzyły się w drodze mędrców do Betlejem. Uczestnicy orszaku otrzymają korony i śpiewniki.

Trasa przejścia Orszaku: Mikołaja Kopernika – Plac Kościelny – Boczna – Plac Ratuszowy – Jasna – Grodzka – Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Plac Niepodległości – Bankowa – Marii Konopnickiej – Solna – Szkolna – Plac Ratuszowy. Układ sceny będzie taki sam jak w roku ubiegłym, tj. na wysokości Ratusza, frontem do ulicy Szkolnej.

- Celem Orszaku jest radosne bycie razem w wymiarze społecznym całych rodzin, aby pielęgnować tradycję śpiewania kolęd i dzielenia się dobrem.. Dlatego też zapraszamy do wspólnego świętowania objawienia największego z cudów - Miłości na świecie - zachęcają do udziału organizatorzy.

Komentarze (5)

Co to ma wspólnego z Chrześcijaństwem? Pogańskie zwyczaje reaktywowane przez Kropiwnickiego .

Co za różnica ? Chrześcijaństwo to żydowska religia inwazyjna, co to ma do Słowian ?

Cieszę się już czekam od dobrych dwóch tygodni albo lepiej na Orszak Trzech Króli od kilku lat chodzę i bardzo mi się podoba!

Wybieram się pierwszy raz, nigdy wcześniej nie byłam na Orszaku Trzech Króli, nie mogę się już doczekać :)

.....a jaka to tradycja te orszaki?