Warto przytoczyć kilka informacji z tego sprawozdania: Otóż, uniwersytet liczy prawie 400 studentów w różnym wieku – największą grupę stanowią 60-70-latkowie, ale jest też 20-osobowa grupa osób powyżej 80-ego roku życia i 4 osoby powyżej 90-ego roku i jest niewątpliwie sfeminizowany, bowiem kobiety stanowią w nim ponad 80 procent słuchaczy, zaś mężczyźni niespełna 20 proc. Z szerokiej oferty zajęć każdy może wybrać coś najbardziej interesującego dla siebie: wykłady z różnych dziedzin, zajęcia seminaryjne, lektoraty z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego na różnych poziomach. Może doskonalić swoje umiejętności malarskie, graficzne i fotograficzne, nauczyć się obsługi komputera. Jeśli dodamy do tego gimnastykę, pływanie czy uczestnictwo w zespole teatralnym, chórze, i doskonale znanym kabarecie „Bella Mafia”, to otrzymamy prawie kompletną ofertę. W ramach KUTW organizowane są spotkania z różnych okazji, wieczorki taneczne, uroczyste, wykłady monograficzne, wycieczki krajoznawcze po dalszej i bliższej okolicy a także zagraniczne. Słuchacze biorą udział (i zdobywają nagrody) w ogólnopolskich konkursach i przeglądach (np. literackich). Słowem – seniorzy mogą się tu realizować na wielu polach – aktywnie i biernie. Inauguracja stała się też okazją do gratulacji i życzeń dla Janiny Peikert, która obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pracy! Niestrudzona Primator od początku działalności steruje KUTW-em. Podczas inauguracji, wręczono także legitymację Honorowego Słuchacza dr Jadwidze Tomczyk-Tołkacz, mgr Elżbiecie Terledze i mgr Janinie Hobgarskiej, czyli wykładowczyniom o najdłuższym stażu. Inauguracyjny wykład w nowym roku akademickim „O potrzebie wartości” wygłosiła prof.zw.dr hab. Barbara Markiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatnim punktem uroczystości był krótki występ zespołu wokalnego „Agat”. Od poniedziałku przed społecznością KUTW codzienna bieganina, żeby zdążyć na wszystkie zaplanowane zajęcia. Bez obawy – zawsze zdążą!
Komentarze (7)
tylko jeden mankament siedzą latami te same osoby i blokują miejsca następnym chętnym zdobywanie wiedzy- towarzystwo wzajemnej adoracji
O co ci chodzi kto siedzi ? Studenci ?
Jesteś emerytem? Zapisz się, wnieś opłatę i będziesz mógł chodzić na te wszystkie zajęcia. Jak nie znasz zasad, to nie pisz bzdur!
"złożenie Wniosku o udział w zajęciach nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem mnie do projektu." to wynika z regulaminu - więc nie każdy może uczestniczyć w tych zajęciach. UTW nie jest z gumy, ilość miejsc ograniczona, a jeśli te same osoby są latami, to "Anonkgfim" ma rację.
Tylko się cieszyć. Pierwsza uczelnia w Polsce co ma komplet studentów. A tych co kolejny rok powtarzają faktycznie bym już wywalił.
Nie ma takiego miejsca gdzie wszyscy mówią jednym głosem- ale to nie znaczy ,że musi każdy obrażać każdego lub być obrażany- więcej uśmiechu i życzliwości kochani.W jeleniej Górze jest jeszcze Akademia III wieku- dla chcących zawsze się gdzieś znajdzie miejsce!
Ten cytat dotyczy rozpoczynającego się w tym roku projektu pn. „Życie w Trzecim Wieku może być ciekawe”, a nie udziału w programie studiów na KUTW, a o tym jest ten tekst.