To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

19. Parada Rowerów już 1 czerwca. Jedziemy!!!

19. Parada Rowerów już 1 czerwca. Jedziemy!!!

Parada Rowerów w Jeleniej Górze organizowana jest od roku 1999. Jej celem jest promocja sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W ubiegłym roku na starcie Parady udało nam się zgromadzić około 4000 uczestników. Organizatorzy liczą na to, że w tym roku przyciągnie jeszcze więcej rowerzystów z całej Polski. 

Tegoroczna, 19. Parada Rowerów wyrusza 1 czerwca o godz. 11.30 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, przejeżdża ulicami Jeleniej Góry, przez Cieplice i kończy się na ulicy Nowowiejskiej, gdzie już o godz. 13.45 wystartują zawodniczki elity kobiet biorące udział w zawodach Maja Race.

W Paradzie może wziąć udział każdy kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w imprezie pod warunkiem, że będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców, zaś najmłodsi uczestnicy (poniżej 15 roku życia) muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna. Długość trasy wynosi około 22 km, a przewidywana prędkość przejazdu - 16 km/h.

Zapisy uczestników przyjmowane będą od godz. 9.00 na Placu Ratuszowym. Dzięki Miastu Jelenia Góra dla 1000 uczestników Parady przygotowane zostały okolicznościowe koszulki.
Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz Cezary Przybylski - Marszałek Dolnego Śląska. Zapraszamy!  

Parada Rowerów 2019.png

Komentarze (1)

A propos koszulek - ktoś coś wie co z koszulkami które przeszły w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim?