To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

10 tysięcy za „Muzykantów z Pławnej”!

10 tysięcy za „Muzykantów z Pławnej”!

Fantastyczny finał przeprowadzonej dziś, 5 grudnia, mikołajkowej aukcji, z której dochód przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieci z Pławnej. Przygotowany specjalnie na tę okazję obraz Dariusza Milińskiego „Muzykanci z Pławnej” sprzedany został za 10 tys. złotych!

Telefoniczna licytacja prowadzona w naszej redakcji miała zaskakujący przebieg. Jej finał do ostatnich chwil trudno było przewidzieć. Uczestnicy tej szlachetnej zabawy długo nie dawali odczuć, ile są wstanie zapłacić za wyjątkowe dzieło sztuki, przeznaczone na szczególny cel. Zwycięzca aukcji, pan Paweł z Kamiennej Góry, nie krył radości z tego, że „Muzykanci z Pławnej” trafią właśnie do niego.

Świąteczna licytacja jest częścią dorocznej akcji dobroczynnej organizowanej przez Dariusza Milińskiego już ćwierć wieku, przy wsparciu Nowin Jeleniogórskich. Jej finałem są niezwykłe, pełne pięknych prezentów mikołajki wszystkich dla dzieci z Pławnej, przygotowywane przez gospodarzy tamtejszego Zamku Śląskich Legend. Mikołajki organizowane są zawsze z rozmachem, bez względu na finansowy finał poprzedzającej je aukcji. Od hojności licytujących w dużej mierze zależy jednak to jak bogaty zestaw podarków czekać będzie ostatecznie na maluchy wyczekujące spotkania z Mikołajem i jego świtą.

Ponieważ „Muzykanci z Pławnej” zagrali dziś przepięknie, zaplanowana na 6 grudnia mikołajkowa zabawa w Grodzie Rycerskim przy Zamku Śląskich legend w Pławnej zapowiada się znakomicie!

Więcej na ten temat w „Nowinach Jeleniogórskich” oraz w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.