To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Zawodowi” włamywacze zatrzymani

Czterech mieszkańców powiatu jeleniogórskiego zatrzymali policjanci z Mirska. Podejrzani są o 10 włamań do domów w okolicach Mirska i kilkanaście włamań z kradzieżami na terenie powiatu jeleniogórskiego. Całej czwórce grozi do 10 lat więzienia.

- Mężczyźni w wieku od 18 do 42 lat zrobili sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Oprócz włamań do mieszkań trudnili się w kradzieżach paliwa z kopalni – mówi Marek Madeksza, rzecznik policji w Lwówku Śląskim.

Jak wstępnie ustalili policjanci, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego dokonali dziesięciu włamań do domów jednorodzinnych w okolicach Mirska. Kradli głównie elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego i wszystko co miało jakąś wartość. Oprócz włamań i kradzieży w powiecie lwóweckim cała czwórka miała na koncie kilkanaście kradzieży i plądrowania mieszkań w powiecie jeleniogórskim. – Straty wstępnie oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Policjanci z Lwówka Śląskiego są w stałym kontakcie z jeleniogórskimi policjantami, którzy wyjaśniają sprawy, do jakich doszło w okolicach Jeleniej Góry – dodaje Marek Madeksza.

Cała czwórka złodziei przyznała się do winy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.