To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Blues nad Bobrem (Msza Bluesowa) – Bolesławiec

Termin: 10 sierpień, 2014 (Cały dzień)

Blues nad Bobrem
Kościół pw. Najświetszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu (Osiedle Kwiatowe).
Godz. 18:00
Wstęp wolny

 

Oprawę muzyczną zapewni młodzież uczestnicząca w warsztatach Blues nad Bobrem ze wsparciem wykładowców. Po mszy odbędzie się krótki koncert warsztatowiczów wspólnie z wykładowcami. W repertuarze utwory gospel i spiritual, zarówno polskie jak i amerykańskie.
Msza w oprawie bluesowej już na stałe wpisała się w kształt corocznych warsztatów. Przyjeżdża na nią ogromna rzesza ludzi nie tylko z Bolesławca i okolic, ale także z dalszych miejscowości. Podczas mszy panuje fantastyczna atmosfera modlitwy i wspólnego muzykowania wszystkich zgromadzonych: warsztatowiczów i wiernych.
Mszę przygotowuje Aleksandra Sozańska-Kut, wykładowca klasy wokalnej.
Nabożeństwo w kościele, w bogatej oprawie muzycznej, gromadzi wszystkich uczestników warsztatów, profesjonalnych muzyków i rzesze wiernych. Uczniowie i wykładowcy warsztatów wspólnie grają wykonują śpiewy mszalne i pieśni religijne.
Połączenie rzymskokatolickiej liturgii z bluesowymi rytmami i obfitością śpiewu daje tej uroczystości niepowtarzalną i niezapomnianą atmosferę.