To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Muzyczna pogoń za latem

18 sierpnia 2017 r. jeleniogórska orkiestra symfoniczna zagra pod batutą szwajcarskiego dyrygenta Michaela Zukernika

Już 18 sierpnia o godz. 19.00 pierwszy po przerwie urlopowej tradycyjny, piątkowy koncert symfoniczny w jeleniogórskiej filharmonii. W programie zatytułowanym „W pogoni za latem...”, który tego dnia zabrzmi w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej, znalazły się słynne utwory wielkich kompozytorów – W.A. Mozarta, L. Van Beethovena, J. Brahmsa i G. Rossiniego.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą Michaela Zukernika ze Szwajcarii - założyciela i głównego dyrygenta Philharmonisches Kammerorchester w Berlinie, z którą regularnie koncertuje. Michael Zukernik ukończył Hochschule der Künste w Berlinie oraz dyrygenckie studia podyplomowe na University for Music and Fine Arts w Wiedniu.

Jako solista wystąpi Georgi Cherkin. Bułgarski pianista, urodzony w Sofii, wywodzi się z rodziny o wielkich tradycjach muzycznych. Jego dziadek Georgi Zlatev-Cherkin był sławnym bułgarskim kompozytorem i nauczycielem śpiewu. 40-letni pianista ponadstukrotnie występował jako solista orkiestr symfonicznych i grał w wielu prestiżowych salach koncertowych. Otrzymał również główne nagrody w międzynarodowych konkursach - Young Musical Talents w Sofii w 1994 r., Premio Sassari (Włochy) w 1999 r. i Pancho Vladigerov w 2003 r.

Oto program muzycznego wieczoru, który słowem poprowadzi Joanna Moryc:

Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
Ludwig van Beethoven – V Symfonia c-moll op. 67
Ludwig van BeethovenSonata księżycowa
Ludwig van BeethovenDla Elizy
Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Cyrulik sewilski
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Sroka złodziejka
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Wilhelm Tell – finał.

Ceny biletów: 40 zł, 30 zł
Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Informacja, jak można je zdobyć w „Nowinach Jeleniogórskich” z 8 sierpnia 2017 r. Zapraszamy!

Komentarze (1)

Dlaczego nie usuwają Państwo tego spamu powyżej i w innych artykułach?

Co do koncertu zapowiada się wspaniale. Bilety już mam i cieszę się na jutrzejszy wieczór.