To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kryształ Górski dla Eugeniusza Zielenkiewicza

Kryształ Górski dla Eugeniusza Zielenkiewicza

Trudno mnie w życiu czymś zaskoczyć a dzisiaj tak właśnie się stało – powiedział w nocy z 18 na 19 lutego 2006 roku Eugeniusz Zielenkiewicz. Było to zaraz po tym, jak został Człowiekiem Roku 2005 i otrzymał Kryształ Górski.

Rzeczywiście, ten wynik mógł być zaskoczeniem. W głosowaniu Czytelników „Nowin Jeleniogórskich” Robert Prystrom i Eugeniusz Zielenkiewicz szli łeb w łeb. Zwyciężył ten pierwszy. Do finałowej piątki weszli także: Józef Żądło, Jacek Włodyga i Elżbieta Lech-Gotthardt. R. Prystrom był faworytem, jednak sytuacja kompletnie odmieniła się po głosowaniu na sali. „Chyba się spalił – można było słyszeć w kuluarach, a może po prostu – czas nie sprzyja politykom, sądząc po wynikach głosowania wśród uczestników gali.”

Zdecydowanie największym poparciem uczestników gali cieszył się E. Zielenkiewicz, zdobywając ponad połowę głosów uczestników balu. Drugi był Jacek Włodyga a trzecia – Elżbieta Lech-Gotthardt. Kapituła niemal jednogłośnie poparła kandydaturę Eugeniusza Zielenkiewicza i to on otrzymał Kryształ Górski.

Szef hotelu „Las” był już finalistą wyborów Człowieka Roku. Dwa lata temu występował w podwójnej roli, był także gospodarzem balu. Wówczas, jak pisały „Nowiny Jeleniogórskie”, był tym nieco zakłopotany. Tego zakłopotania nie miał już w 2006 roku, może dlatego, że bal odbywał się w hotelu „Mercure”.

Wieczór umilił znakomity big band działający przy Uniwersytecie Zielonogórskim pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka. Wystąpili także Jacek Szreniawa z zespołem oraz Jadwiga Kuta. Uczestnicy bawili się do 5 rano a na parkiecie do samego końca wytrwali prezes JZO Jan Nowak z małżonką, Robert Prystrom z partnerką oraz Paweł Osuch z małżonką. Wśród dziennikarzy najwytrwalszym okazał się Grzegorz Koczubaj, wśród samorządowców – Grażyna Malczuk.

Był to 15. finał Człowieka Roku.

 
Kryształ Górski dla Eugeniusza Zielenkiewicza
Kryształ Górski dla Eugeniusza Zielenkiewicza