Życiowy rekord Lucyny w MŚ

Jeleniogórska lekkoatletka Lucyna Kornobys z dwoma medalami wróciła z Doha (Katar) z mistrzostw świata osób niepełnosprawnych. Wcześniej została podwójną mistrzynią Czech.

W rywalizacji MŚ utytułowana sportsmenka najpierw zdobyła brązowy krążek w pchnięciu kulą. W tej konkurencji w kategorii F 34 lepsze były tylko Chinka i zawodniczka z Nowej Zelandii. Po raz drugi na podium Lucyna Kornobyss stanęła po finale konkursu rzutu osczepem. Wynik 18,15 metrów, który jest jej nowym rekordem życiowym, wystarczył do wicemistrzostwa świata.

Oba medale są niejako sportową przepustką na przyszłoroczną Paraolimpiadę w Rio de Janerio (Brazylia). Z katarskich MŚ pani Lucyna wróciła z kilkuset kolorowymi zdjęciami.