To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Życie za okonia?

Fot. KPP Kamienna Góra

Tyle się ostatnio mówi o niebezpieczeństwie związanym z wchodzeniem na taflę lodu na akwenach, a jednak wciąż zdarzają się nierozsądni osobnicy, którzy lekceważą zagrożenie. Już w czasie ocieplenia na oblodzone jezioro Bukówka koło Lubawki weszło kilku wędkarzy. Interweniowała policja.

Widok przebywających ludzi na środku jeziora przy dodatniej temperaturze wzbudził niepokój mieszkańców wsi Paprotki. Powiadomili policję, która szybko pojawiła się na brzegu jeziora. Mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakłonili przebywających na rozmrażającym się lodzie wędkarzy do natychmiastowego zejścia na brzeg. Niewykluczone, że ta interwencja uratowała życie zapaleńcom. Mężczyźni tłumaczyli, że czekali na zmierzch, bo tylko wtedy jest szansa na udany połów okonia. Twierdzili, iż mają świadomość dodatniej temperatury, jednak chęć odniesienia sukcesów w połowach, była silniejsza.

 

To wyjątkowo nierozsądna postawa. Widać, że wciąż warto przypominać, że lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie.

Komentarze (12)

Na takich idiotów to słów brak...

Zerknij do lustra to będziesz wiedział kto jest idiotą

Typowy wolak z narodowo socjalistycznego pislandu.

Dlaczego wypróżniasz się poza kiblem,fe!.

Na tym polega wolność. Chcesz, wchodzisz na lód, chociaż jest ciepło i wiesz, że jest cienki.

widzisz Hose - znienawidzony przez Ciebie Kościół nie nazwałby tego wolnością. Głosi on, że wolność ma swoje granice - wyznaczają je czyjeś dobro i czyjaś wolność - w tym wypadku ludzi sluzb ratowniczych i potencjalnych sierot. Tak pisze uprzedzająco, bo przecież i tak zaraz to wydarzenie połączysz z religią. Przy tej pogodzie to nie wolność ale niedojrzałość. I pewnie grzech - nie zabijaj!

Bogów nie mam. Obecnie największym szkodnikiem w kraju jest kościół, który działa tylko dla swoich korzyści. Prawa kościoła stają się na siłę prawami ludzi, którzy nie mają, i nie chcą mieć z tym kościołem nic wspólnego, tak na przykład jak ja.

a które to prawa Kościoła stają się na siłę twoimi? Nie zauważyłem księży wśród senatorów i posłów, którzy są władzą ustawodawczą.

Dyskusja z nim to jak rozmowa z chorym psychicznie który skulony, siedzi na podłodze wciśnięty w kąt pomieszczenia, rozbieganymi oczami coś obserwuje i trzęsie się ze strachu. Ty nie możesz widzieć tego co on, a on to widzi. Nie możesz mu pomóc....

Dlaczego obrażasz kogoś tylko dlatego, że zamiast nicka ma jedną literkę? Może to nie choroba, a minimalizm? Rząd na kolanach w kościele, gdy z góry tłuste biskupy patrzą się z poniżeniem to niby jest wg was normalne?

"Dlaczego wypróżniasz się poza kiblem,fe!." Super okreslenie, brawo MONSIEUR.

Jest ryzyko jest zabawa.