To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zrobili podkop pod marketem

Nieznani sprawcy włamali się do bolesławieckiego sklepu Carrefur. Kiedy policjanci zostali zawiadomieni o tym fakcie myśleli, że jadą do rutynowego włamania. Na miejscu przecierali jednak oczy ze zdumienia. Okazało się, że sprawcy wykopali pod sklepem tunel.

Złodzieje okradli sklepy na pasażu. Okradli sklep z biżuterią i komis z telefonami komórkowymi. Sprawą zajęli się policjanci i prokuratorzy z Bolesławca. - Wyważyli posadzkę w sklepie, a następnie dokonali włamania do pomieszczeń sklepowych jubilera, salonu telefonów komórkowych i kwiaciarni - mówi Regina Haniszewska, Prokurator Rejonowy w Bolesławcu. - Dokonali kradzieży wyrobów jubilerskich, telefonów i pieniędzy prawdopodobnie w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych – dodaje.

Na razie trudno jest ustalić starty, jakie spowodowali złodzieje. Nie wiadomo też, jak złodziejom udało się wykopać tunel pod sklepem. Dzięki niemu dostali się do toalety wcześniej wyważając posadzkę. Nikt z nich nie został zauważony. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

- Policja prowadzi intensywne czynności, przesłuchuje świadków i zbiera ślady - mówi Regina Haniszewska.

Komentarze (11)

Na razie to nic im nie grozi, dopóki nie zostaną złapani:)

CarrefOur - taka drobnostka....

przecierali jednak oczy ze zdumienia, może coś jeszcze przecierali z zaskoczenia?

Carrefur? świetna pisownia.

Wydaje mi się, że podkop to robota jakiegoś klienta, który przez gapiostwo dał się zamknąć w markecie na noc i podjął desperacką próbę uwolnienia. Teraz niektórzy co sprytniejsi właściciele sklepów próbują zwalić na niego swoje manko z całego roku. A swoją drogą przydałoby się tam przejście podziemne do parkingu. Można byłoby wykorzystać wykopany tunel.

co tak narzekacie na tą Kryche jak komuś nie pasuje stawka godz,3,70 to nie musi u niego pracować,a jak ludzie czują się oszukani to do sądu go podajcie

3.70 na godzine? I jak tu wrocic do kraju?? Nie, dziekuje. Pozdrawiam wszystkich. Tych co wierza w lepsze jutro tez :)

normalnie Angielska robota

:woohoo: ciekawe ile kopali?????