To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zrób zdjęcie i wygraj tablet! Konkurs "Obok Mnie" 2016

Zrób zdjęcie i wygraj tablet! Konkurs "Obok Mnie" 2016

Gorąco zachęcamy młodych fotografów do udziału w II Dolnośląskim Konkursie Fotografii Mobilnej „Obok Mnie”. Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku do 13 lat, zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, smartfonem lub tabletem. Tematyka zdjęć jest dowolna. Do wygrania wartościowe nagrody! Termin zgłaszania prac mija 15 października 2016 r.

Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy oraz wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w tworzeniu obrazów fotograficznych za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości obrazu.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Konkurs to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania siebie nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Okres wakacyjny jest najlepszym, bo wolnym od zajęć szkolnych czasem, który można poświęcić znakomitej rozrywce, jaką bywa fotografowanie.

Organizatorem konkursu „Obok Mnie” jest Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze oraz Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii i Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze.

Szczegółowy regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronach internetowych organizatorów oraz TUTAJ.