To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zostań liderem „Szlachetnej Paczki”

Zostań liderem „Szlachetnej Paczki”

Organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” rozpoczynają rekrutację wolontariuszy. Poszukiwane są osoby, którym nie jest obojętny los innych.

Szlachetna Paczka została zorganizowana po raz pierwszy w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt Szlachetnej Paczki ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 miejscach w całej Polsce.


Co roku w całej Polsce kilkuset liderów organizuje projekt Szlachetna Paczka. Każdy z nich kieruje zespołem wolontariuszy i niesie pomoc dla najbardziej potrzebujących w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją.


Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 70 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga ponad 617 tys. osób.

SZLACHETNA PACZKA 2014 otwiera rekrutację liderów. Czekamy na Twoje zgłoszenie!
Zapraszamy Cię do:
– organizacji w Twojej miejscowości lub dzielnicy projektu SZLACHETNA PACZKA,
– rekrutacji wolontariuszy,
– zarządzania pracą wolontariuszy,
– współpracy z instytucjami takimi jak szkoły, parafie, ośrodki pomocy społecznej w celu pozyskania adresów rodzin w potrzebie,
– dbania o jak najlepszą pomoc rodzinom w potrzebie,
– organizacji zaplecza technicznego projektu (np. magazynu, transportu)

Aplikuj jeśli:
Masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi,
Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich owoce,
Lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych,
Jesteś bardzo dobrze zorganizowany,
Odnosisz sukcesy w koordynowaniu pracy innych,
Jesteś komunikatywny i lubisz pracować z ludźmi,

Co możesz zyskać:
Radość niesienia pomocy,
Realną zmianę miejsca, w którym mieszkasz,
Udział w szkoleniach,
Rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji: zarządzania zespołem, komunikacji, organizacji i motywowania,
Szansę sprawdzenia się w działaniu,
Nową paczkę przyjaciół i znajomych

Zgłoś się na www.superw.pl
Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2014r.

 

 

Komentarze (5)

Poszukiwane są osoby, którym nie jest obojętny los innych - super szantaż emocjonalny, czyli jak się nie zgłoszę to oznacza, że mam w d.. ludzkość i potrzebujących?

To znaczy, że jak się chcesz zgłosić, to powinieneś być osobą, której nie jest obojętny los innych. Bo jeśli jest ci obojętny, to się nie zgłaszaj. Tylko tyle i aż tyle.

Raz uczestniczyłem. Rodzina do której zawiozłem paczkę miała takie TV, kablówkę itp rzeczy, których nawet ja nie miałem w domu.

do Anonimmmm - jesli zawiozłes paczke do osoby która posadała taki sprzet to znaczy ze wczesniej ją źle zweryfikowałeś niezgodnie z kryteriami Szlachetnej Paczki. Pamietaj też że nigdy nie jest tak że jeśli ktoś ma telewizor to znaczy że jest "BOGATY", może zdarzyła sie w jego życiu jakaś tragedia, telewizor to nie wykładnik

Motyw grafiki na plakacie zostal ukradziony z fotografii Rosenthala ''Raising the Flag on Iwo Jima''