To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zorientowani z sukcesami

Zorientowani z sukcesami

– To był dobry rok. Zwłaszcza pod względem organizacyjnym – przyznaje Michał Nowak, prezes, były wieloletni zawodnik klubu biegów na orientację MKS Paulinum Jelenia Góra. W sobotę zawodnicy, trenerzy i działacze spotkali się na podsumowaniu mijających 12 miesięcy.

– Kolejny raz zorganizowaliśmy dużą imprezę ogólnopolską. Mam tu na myśli jesienne klubowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Szklarskiej Porębie Jakuszycach – mówi Michał Nowak. – Zostały one bardzo wysoko ocenione przez uczestników. Zauważono je także za granicą, choć nie były to zawody międzynarodowe.
Reprezentanci MKS Paulinum w 2016 roku zdobyli trzy medale mistrzostw Polski. Dwa z nich padły łupem Moniki Depty (oba srebrne), jeden krążek dołożył Maciej Nowak (brąz). Jeleniogórscy zawodnicy przywieźli także trzy krążki z rowerowych mistrzostw Polski na orientację: złoto wywalczył Bruno Pawłowicz a brązowe medale – Marcel Domagała i Kacper Lach.
– Mamy dużo nowych twarzy. To pocieszające, że udaje nam się przekonać swoją pracą młodzież do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu – dodaje.
Zawodnikom i działaczom gratulował Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Biegacie często szybciej, niż na pokonam tę samą trasę na rowerze – mówił pół żartem, pół serio. Podczas podsumowania, które odbyło się w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie, wręczył dyplomy i drobne upominki.
Klub już myśli o tym, co czeka go przyszłym roku. – Chcemy dobrze przepracować okres zimowy, by zdobyć kolejne medale mistrzostw Polski – mówi Michał Nowak. Paulinum będzie też organizatorem mistrzostw Polski w biegach na orientację. Odbędą się one w Piechowicach.
Jeleniogórscy biegacze na orientację marzą o tym, by wziąć udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się we Włoszech. Drużyna zakwalifikowała się do tych zawodów, ale przeszkodą, jak zwykle, mogą być pieniądze. – Postaramy się zrobić wszystko, by ten wyjazd doszedł do skutku – deklarowali podczas spotkania Sylwia Żelazna i Roman Zieliński, nauczyciele I LO w Jeleniej Górze, którzy od lat współpracują z Paulinum. Większość reprezentantów MKS Paulinum na tych zawodach stanowią uczniowie I LO. W 2013 roku uczestniczyli w mistrzostwach świata w Portugalii, dwa lata później – w Turcji.

IMG_5043.JPG
IMG_5050.JPG
IMG_5060.JPG
IMG_5066.JPG
IMG_5069.JPG
IMG_5075.JPG
IMG_5076.JPG
IMG_5077.JPG
IMG_5092.JPG
IMG_5099.JPG
IMG_5106.JPG
IMG_5173.JPG
IMG_5040.JPG
IMG_5073.JPG

Komentarze (1)

Bravo!!!