To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zofia Czernow w trójce najbardziej pracowitych posłów

Fot. ROB

Jeleniogórska posłanka PO – Zofia Czernow, jest jednym z trzech parlamentarzystów tej kadencji ze stuprocentową frekwencją w czasie głosowań. Pozostała dwójka (także panie) to również posłanki PO.

W tej kadencji w sejmie odbyło się 2198 głosowań. Z. Czernow uczestniczyła we wszystkich. Zapytaliśmy posłankę, czy trudno „wyrobić” taki wynik.

- Praca w sejmie i obecność na głosowaniach to obowiązek posła. Wymaga to dużej samodyscypliny. Rezygnuję z wielu spraw i zaproszeń, żeby w dniu głosowań być w sejmie. To jest dla mnie zawsze na pierwszym miejscu. Było kilka takich sytuacji, w której ważyło się, czy będę obecna w sejmie, ale udało się. Zawsze, gdy są wyznaczone posiedzenia sejmu nie planuję żadnych zajęć między kolejnymi dniami posiedzeń – mówi Z. Czernow.

Posłanka PO jest jest członkiem dwóch komisji sejmowych: finansów publicznych i budżetu oraz sprawiedliwości i praw człowieka. Pracuje także w kilkunastu
 zespołach poselskich, m.in. bilateralnej grupie polsko-fińskiej, czy stałej podkomisji do kontroli  realizacji budżetu. Poza tym jest typowana przez komisje sprawiedliwości do pracy w innych podkomisjach.

- Z najważniejszych projektów, nad którymi ostatnio pracowałam, to projekt nowelizacji ustawy o nieletnich, a drugi to projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. W tym drugim przypadku sprawa dotyczy głównie obniżenia opłat interchange przy transakcjach kartami płatniczymi. W Polsce są one dużo wyższe niż w pozostałych krajach unijnych. Dążymy do ich obniżenia – dodaje Z. Czernow.
Posłanka PO wystosowała 31 interpelacji, głównie w sprawach regionalnych, m.in. transportu i usuwania skutków powodzi.

Komentarze (28)

Czy Pani Poseł zamierza się zrzec swojej wysokiej emerytury, skoro pobiera dietę poselską?

i najwięcej przedsiębiorstw w jg upadło pod jej rządami.....

Na szczęście nie upadły Nowiny Jeleniogórskie. Były tygodnik PZPR wydawany ongiś przez Powiatową Radę Narodową. Dzięki tej poczytnej i bezstronnej gazecie możemy się dowiedzieć, kto ma sukcesy a kto mąci i na kogo głosować żeby się na gorsze nie zmieniło. Na gorsze dla Nowin ma się rozumieć.

śniechu warte ha ha ha!

bez jaj!!!

Zofia Czernow nikomu jeszcze nie pomogła. Lubi tylko obiecywać.

A pamiętacie jeszcze Beatę Sawicką? Ta dopiero była pracowita.Byla posłanką z Jeleniej Góry a opylała działki na Helu. Mam wrażenie, że wszyscy w PO tak wlaśnie pracują.

Od Sawickiej to sie odczep. Niezawisly sad ja uniewinnil. To znaczy potepil ja za to, ze jako powazna osoba i poslanka dala sie nabrac na tak prymitywne metody ale z samego zarzutu ja oczyscil. Z reszta nie znalazla sie nawet ta reklamowka z pieniedzmi wiec jak mozna mowic o jakimkoliek przestepstwie.

Jak bardzo ciezko jest zpracowana a wiaderka kto zalatwil do Lesnej kto jak nie POslanka

Nie ilość a jakosc . Niewiele wynika z tych jej posiedzeń dla nas.A moze sie myle?

Były wybory do Parlamentu? Były. Ktoś umożliwił Pani Czernow bycie posłanką.
Przez okno kotłowni/magazynu do tego Sejmu nie wlazła. Chcieliście - to macie. Wybory następne będą to podziękować tej Pani okazja się znajdzie - w te lub w tamtą stronę. Nikt nie powiedział, że Pani Czernow na następną kadencję zostanie, a także nikt nie powiedział, że z Wiejskiej nie wyleci.

To od nas zależy.

Zgadza sie .Wybrało ja 7740 wyborców!W okręgu gdzie jest 804651 uprawninych do głosowania.Poniżej 1 %.Bardzo mocny mandat

a ilu poparlo by ciebie?

a jak sie prezentuje Gwiazda PiS Pani Machałek?

Posłanka Machałek jest bardzo ambitna i chce startować z 1 miejsca na liście. Posłanka Machałek wszystko robi, żeby Adaś Lipiński poszedł sobie "na emeryturę". Machałek jest ambitna, ambitna, ambitna.

Posłanka Machałek powolutku, po cichu zwalcza Adama Lipińskiego. A ma w tym doświadczenie, bo już zwalczała i zwalcza (skutecznie) byłego posła Tadeusza Lewandowskiego i byłego senatora Rafała Ślusarza (skutecznie) oraz posłankę z Jawora Ewę Witek (nieskutecznie).

Oto mamy dobitny przykład efektów niskiej frekwencji wyborczej, jednostki wybierają w imieniu narodu posłów, którzy nie mieli by szans na zaistnienie przy przynajmniej ponad 50 procentowej obecności wyborców przy urnach. Chyba jedyną szansą na poprawę (radykalną) sytuacji jest wprowadzenie najwyżej dwukrotnej kadencyjności posłów (dość z "zawodowymi") i obowiazku głosowania, ci którzy nie pójdą - zapłacą karę i będzie na początek "niezła" kasa. Szybko znikną wpisy: jakiego SOBIE wybraliście, takiego macie - a tak: WSZYSCY wybieraliśmy!

To tak, jakby mnie chwalić za to, że nie uciekam z pracy. To jest zakichany obowiązek posłów, więc nie widzę tu żadnego pretekstu do chwalenia kogokolwiek. Wstyd, że tylko 3 osoby z 460 wykonują swoje obowiązki sumiennie.

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińdzińska, Zofia Czernow i Henryk Kmiecik to nowi posłowie, którzy będą w tej kadencji reprezentować region jeleniogórski. Wszyscy po raz pierwszy zasiądą w poselskich ławach. Zofia Czernow trafi tam prosto z fotela wiceprezydenta Jeleniej Góry. Kto ją zastąpi na tym stanowisku?
=========
Tą Czernow,jeszcze bym strawił,(na kacu)ale jak widzę kogo wybrali,to mam odruchy wymiotne,spadek po Szmajdzińskim,zaczyna być kłopotliwy,no niestety,kamaryla jeleniogórska wybiera,nastepnych cwaniaków,i tak można w nieskończonośc,ale jak długo??????????

Całe szczęście, że to Komorowski a nie Kaczyński bo dopiero wtedy byłby prawdziwy problem przed dzieckiem.
I strasznie i śmiesznie. Wątpię czy wtedy zachowałbyś kamienną twarz "nie dając po sobie poznać, jak bardzo jesteśmy skrępowani i zawstydzeni"

Śmiechu warte, taki wynik świadczy o braku aktywności w Sejmie. Ta Pani nie jest zajęta pracami w komisjach sejmowych, dlatego jej zadaniem jest robienie statystyki podczas posiedzeń Sejmu. Aktywność - byle jaka, a wystąpienia ograniczają się do dwuzdaniowych banałów. To jest do sprawdzenia na stronie sejmowej.