To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zniszczyli 28 grobów

16-latkowie zdewastowali 28 grobów

Skandaliczny wybryk dwóch 16-latków z Bogatyni. Kilka dni temu oficer dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni odebrał zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że na jednym z miejscowych cmentarzy zdewastowano nagrobki. Chodziło o stary cmentarz przy ulicy Wiejskiej. Okazało się, że zniszczeniu uległo łącznie 28 grobów. Policjanci zastali na miejscu powyrywane krzyże, zarówno metalowe, jak i drewniane, oraz poprzesuwane płyty nagrobne. Niektóre z krzyży nawet podpalono.

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego bardzo szybko ustalili i zatrzymali dwóch 16 – latków, podejrzanych o zniszczenie 28 nagrobków na cmentarzu w Bogatyni. - Obaj zatrzymani nie potrafili wytłumaczyć racjonalnie swojego zachowania – poinformowała st.asp. Ewa Wojteczek,  oficer prasowy KPP Zgorzelec. - Tłumaczyli się, że spacerowali wieczorem w tamtej okolicy i nagle wpadł im do głowy pomysł zniszczenia grobów. Teraz za swój czyn obaj odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.
 

Komentarze (3)

Ćpajstwo i tyle....

Pręgierz, pręgierz.......Tanio i rozrywka pouczająca dla potencjalnych naśladowców. Po co do kicia, chyba że do kamieniołomów?
No i solidna kara finansowa.-

kurestwo sciac ,szmaty,debile to maja po rodzicach bydlaki,jest jadna kara szafot