To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zniszczony most odbudują jeszcze w tym roku

Zniszczony most odbudują jeszcze w tym roku

- We wtorek, najdalej w środę ukaże się ogłoszenie o przetargu – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. - Zawalony most przy wodospadzie Szklarki powinien być odbudowany jeszcze w grudniu.

Most zawalił się po ubiegłotygodniowych wiatrach. Na konstrukcję runęło drzewo.
- Było podmyte przez sierpniowe ulewy i miało osłabiony system korzeni – mówi dyrektor KPN-u.

Na razie nie jest możliwe dojście do Szklarki od strony parkingu przy krajowej trójce. Akurat to najbardziej popularne dojście do tej atrakcji turystycznej. W sezonie każdego dnia wędrują tędy setki turystów.

- Szacujemy, że odbudowa mostu będzie kosztowała 130-150 tys. złotych – mówi Andrzej Raj. - Mamy zarezerwowane na to pieniądze: część z naszego budżetu, część z budżetu państwa. Rozpiszemy przetarg w trybie przyśpieszonym.

Konieczna będzie poprawa przyczółek mostu. Wymienione zostaną też stalowe elementy konstrukcyjne. Z tym może być kłopot: nie ma ich jak przetransportować w okolice mostu. Prawdopodobnie zostaną przywiezione w częściach i złożone na miejscu.

Jak szacuje Andrzej Raj, most zostanie naprawiony jeszcze w tym roku. - Jeśli nie będzie kłopotów z przetargiem, to może będzie gotowy już na Mikołaja – planuje.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (4)

śmiechu warte - nikt wcześniej nie widział zagrożenia - a teraz tyle potrzeba kasy - podobnie jest w mieście Jelenia Góra - niektóre drzewa to już :s takie, że tylko czekać kiedy sie przewrócą.

Ciekawi mnie, w jaki sposób dyrekcja Parku ominie przepisy Prawa Zamówień Publicznych. Jeśli nawet przetarg zostanie ogłoszony we środę, obowiązuje 14 dniowy termin do daty otwarcia ofert. Zakładając, że wpłynie tylko jedna oferta (i będzie ważna), po podpisaniu umowy na przeprowadzenie robót zostanie raptem kilkanaście dni. Życzę powodzenia.

konieczna będzie poprawa przyczółków mostu,panie redaktorzu

Skandal! Ja Wam tam zaraz pobuduję!Zaraz zjadą się tam betoniary, robotnicy , ciężarówy. Zniszczą wszystko!Zaśmiecą wszystko. A cietrzewie, co z cietrzewiami i innymi łosiami fruwającymi?! A kwiatuszki? Dramat!!!Gdzie zieloni?! Dlaczego nie przykuli się do tego mostku? Wstyd zieloni!