To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Znak oburzył mieszkańców

Znak oburzył mieszkańców

- Zabrali nam jedyne miejsca do parkowania – skarżą się mieszkańcy kamienic przy ul. Okrzei. Droga jest szeroka i bezpieczna, ale zarząd dróg i mostów postawił znak, który uniemożliwia im podjechanie pod domy. Zastępca dyrektora sam nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego tak się stało.

- Nie mamy jak podjechać do domów – mówi Dariusz Dachowski, mieszkaniec ul. Okrzei. Od ubiegłego piątku na odcinku drugi od ul. Armii Krajowej do Bankowej po jednej stronie stoi znak zakazu zatrzymywania się i postoju.

- Nie wiemy, dlaczego tak się stało – mówi inny mieszkaniec Dariusz Dukowicz. - To bez sensu, przecież droga jest szeroka, nie ma problemów, żeby tędy przejechać. Zmieści się spokojnie nawet ciężarówka – przyznają Tadeusz Wolak i Jan Zagrobelny.

- Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało. Być może ma to związek z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania? – pyta retorycznie Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM-u. Kto ma wiedzieć? - Tak się akurat złożyło, że odpowiedzialni pracownicy są na urlopach, więc nie mam u kogo zasięgnąć opinii – mówi.

W piątek nie było też głównego dyrektora. - Spotkałem się z mieszkańcami Okrzei. Przyznaję, że to dość dziwna decyzja i że rozumiem ich argumenty – mówi Jerzy Bigus.

Więcej na ten temat we wtorek w „Nowinach Jeleniogórskich”.

Komentarze (11)

Tylu was tam jest, duzi i silni i nie umiecie wyrwac znaku?

Ciekawe jak będzie w zimie gdy z chodników śnieg zostanie zepchnięty, samochody z parkowaniem przesuną się do środka. To czy wtedy przy obustronnym parkowaniu środkiem przejedzie "nawet ciężarówka"?

Rozumiem, że za całe zamieszanie ze znakami zapłacimy w ramach podatków. Panie prezydencie - proponuję przed końcem kadencji rozliczyć z powtarzających się niedociągnięć szefa i cały zarząd dróg i mostów

pomieszkaj a się przekonasz i proszę bez g****CH KOMENTARZY .

Pomysły p. Bigusa porażają głupotą nie tylko w tym miejscu. Najpiękniejszy przykład z ostatnich dni to ul. Solna z dwóch stron zablokowana betonowymi słupami. Ciekawe co będzie jak np. wybuchnie tam pożar? Mam nadzieję, że z upływem kadencji p. Marka także pan Jurek poszuka sobie nowej pracy godnej jego rozlicznych talentów. Byle daleko od dróg, bo tych to pewnie nie umiałby nawet porządnie pozamiatać.

"a jak zima ? " a od czego jest MPGK? To ono mają usunąc na zlecenie MZDiM zalegający na jezdni śnieg. Od bardzo wielu lat ul. Okrzei była dwukierunkowa i nic złego sie nie działo więc obawy nie ma. P. Marek nie kontroluje pracy MZDiM przecież są inne wazniejsze sprawy. A teraz szczególnie - wybory i chęć bycia po raz prezydentem.

Kiedy stoją samochody to nie ma jak usuwać śniegu!?!

Najlepiej działa straż miejska chodząca po centrum i sprawdzająca wjeżdżające auta .Najgorzej postawiony parkomat i zakaz parkowania na Mickiewicza. Gdzie miejsce dla niepełnosprawnych na Norwida? Na odcinku od Norwida do W. Polskiego po lewej jednokierunkowej zakaz parkowania i postoju! Czyżby przygotowania do ulicy dwukierunkowej i nowych świateł na tym odcinku? Gdzie wymiotło z Mickiewicza auta? Niedługo nie będzie mi się opłacało wyprowadzać samochodu z garażu te 4 km przejdę pieszo skoro mam parkować 2 km od centrum. Jaka to wygoda dla staruszków, niepełnosprawnych jak przed pierwszą wojną światową. Drogówka z Wandzlem i Bigusem radzę Wam panowie myślcie jeden raz na cztery lata ,bo te jednokierunkowe w centrum i te nie przemyślane zakazy to nie dla mieszkańców i turystów to tylko dla zwierzyny łownej. Od dzisiaj parkuję na Placu Ratuszowym na znak protestu.

Mam słowo honoru od Pana prezydenta a jak wiem jest konkretny , rzeczowy i słowa dotrzymuje, zajmie się tymi pomyłkami ulicznych parkomatów ,zakazów postoju itp.czyli sprawami mieszkanców.

Mam nadzieję że mieszkańcom się uda odzyskać miejsca do parkowania. Mieszkańcom ul.Pijarskiej się nie udało.

Znak zakazu parkowania przy Mickiewicza właśnie leży powalony w trawie....ofiara wichury czy celowe działanie?