To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zmiana na stanowisku kanclerza KPSW

FOT. KPSW/ Agnieszka Gątnicka

Grażyna Malczuk nie jest już kanclerzem Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Stanowisko to objęła mgr Agnieszka Gątnicka. Ta zmiana nie jest zaskoczeniem. Sygnalizowała ją nowa rektor KPSW Wioletta Palczewska.

Grażyna Malczuk była kanclerzem jeleniogórskiej uczelni od momentu jej powstania. Kilka miesięcy temu negatywnie o dalszym zatrudnieniu pani kanclerz wypowiedział się Senat uczelni. Rektor Wioletta Palczewska podjęła niedawno decyzję, kto zastąpi Grażynę Malczuk.

Na stanowisko kanclerza KPSW została wybrana mgr Agnieszka Gątnicka, ekonomistka z niezbędnym doświadczeniem i kwalifikacjami. Została również audytorem wewnętrznym i pełnomocnikiem rektora ds. kontroli zarządczej. - Dołożę wszelkich starań, żeby swoje obowiązki wykonywać należycie i wspierać panie rektor w zarządzaniu uczelnią. Od 16 lat jestem pracownikiem administracji uczelni, natomiast objęcie funkcji kanclerza stawia przede mną nowe wyzwania i obowiązki - zapewniła Agnieszka Gątnicka.

Na emeryturę odszedł dyrektor biblioteki i centrum naukowego KPSW. Jego miejsce zajęła Aneta Urbanowicz. Zapewniła, że będzie się starać, by biblioteka stała się centrum kulturalnym uczelni.

Rzecznikiem prasowym KPSW został jej absolwent Krzysztof Wojtas, który ukończył kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna.

Komentarze (11)

Wielkie gratulacje p.Rektor za decyzję odpoczną wszyscy,gratuluję.

Ciekawe w jakim sensie odpoczną? Praca na każdym stanowisku nie ma być odpoczynkiem ale miejscem twórczego działania szczególnie na tych stanowiskach w uczelni! Faktem jest, że "nowi" maja ułatwione zadanie bo nowe inwestycje zostały wykonane: biblioteka, basen, hala sportowa służą studentom. Na to wszystko zostały pozyskane środki, rozliczone... rzeczywiście można by powiedzieć, że teraz ci "nowi" nic nie muszą robić. Mają samograj... Optymistycznie mam nadzieję, że czymś jednak pozytywnym zaskoczą!?!?

Dajcie spokój. Osiągnięcia Pani Kanclerz można zobaczyć patrząc na Campus uczelni. To ona pozyskała środki na budowę biblioteki, basenu, hali sportowej, laboratoria i wiele programów dydaktycznych uczelni. Nowa władza ma prawo do doboru sobie kadry. Kanclerz przeszła na emeryturę. Teraz poczekajmy na działania nowej władzy. Podsumujemy je za kilka lat.

To znaczy : kto odpocznie? Chyba ci wszyscy, którzy mieli trochę pracy przy tych wszystkich zmieniających się obiektach. A jakie będą skutki tej zmiany - przekonamy sieę za jakiś czas...

Pani Agnieszko, zycze powodzenia na nowym stanowisku ! ... a nowym Rektorom to chyba minie wkrótce znamienne, pierwsze 100 dni zarzadzania ... mozna juz przedstawic jakies konkretne efekty swoich juz dokonan ? w/g jakich kryteriow rozpoznamy, ze cos sie zmienilo ? poprawilo ? pogorszylo ? Mozna liczyc na rzetelna informacje ? Na jakas strategie rozwoju uczelni na przynajmniej najblizsze 5 moze 10 lat ?

Strategie :) Po co strategie, przecież i tak nic nie zostanie z nich zrealizowane ! Wystarczy popatrzeć na strategie wydziału, w którym wcześniej pani rektor była dziekanem (sa na stronie KK) - otóż nic, absolutnie nic nie zostało zrealizowane z tego co w strategiach wydziału było napisane. Dlaczego wiec oczekujecie, ze coś sie zmieni? Jak ktos jest niekompetentny w mniejszej jednostce, to oczekujecie, że bedzie kompetenetny w wiekszej? ha ha...

To dziwne bo nikt nie oczekiwał konkretów od poprzednich rektorów a jak rządzili każdy widział. Ursel nawet występować nie potrafił. Za to teraz samo biadolenie, tak po polsku na wyrost.

Dlatego właśnie dokonano przewrotu żeby poczuć zmianę... Dobra zmianę !

Jakie przewrotu.Normalne zmiany.Tylko tżeba sobie zadać pytanie czemu służy takie publiczne pokazywanie zmian w administracjo.To przecież jednostka edukacyjna.Co przygotowano dla studentów,gdzie są nowe zapowiadane kierun ki przecież za to odpowiadały obecną władze rektorskie.Weźcie się do pracy ocenimy za kilka lat.

Gdy tworzyła razem ze znakomitymi Profesorami uczelnię, teren jednostki wojskowej był wielki. To co zrobiono tam w dawnym WOSR to REKORD jakiego naszem miasto nie zna!!! Brawo Pani Kanclerz Malczuk!
Wolę Senatu trzeba uszanować , ale nie koniecznie realizować.
A jacy to fachowcy w Senacie, co zrobili, że tak innych osądzają.
Będziemy patrzyli na dokonania następców. Popieram głos "kazimierzp".

Te głosy poparcia dla M. to chyba jej kumpele z adm.